Krośnieńscy policjanci zatrzymali 26-latka, który na osiedlu Markiewicza w Krośnie przebijał opony w zaparkowanych samochodach.
Na początku maja, policjanci otrzymali sygnały dotyczące serii aktów wandalizmu, na terenie osiedla Markiewicza w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca przy wykorzystaniu ostrego narzędzia, niszczył opony w pozostawionych na osiedlowych parkingach samochodach. W wyniku aktywności osiedlowego wandala, uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalali kolejnych pokrzywdzonych, przesłuchiwali świadków oraz szczegółowo analizowali zapis kamer monitoringu miejskiego. Równolegle, funkcjonariusze wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, prowadzili działania operacyjne, które w niedługim czasie przyniosły oczekiwane efekty.

Policjanci ustalili, że osobą odpowiedzialną za serię aktów wandalizmu może być 26-letni krośnianin. W miniony piątek funkcjonariusze zatrzymali typowanego mężczyznę, który został przesłuchany i usłyszał już pierwsze zarzuty. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia.

Aktualnie uwaga śledczych skupiona jest na szczegółowym sprawdzeniu, czy podejrzany nie dopuścił się podobnych przestępstw na terenie parkingów zlokalizowanych w innych częściach miasta.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

~Hiobowski

23-05-2022 15:42 22 27

Jak piszą: "za uszkodzone mienie mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia". Tylko co z tego skoro każdy z pokrzywdzonych, musi kupić nową oponę, gdyż boczne uszkodzenie poszycia nie nadaje się do reperacji. Po prostu podczas jazdy może wystrzelić. A zadośćuczynienia można żądać w sądzie, tylko na stopie cywilnej.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.