Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.
Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się działalnością na rzecz społeczności lokalnej, wkładem w rozwój rzemiosła polskiego, zasługami w upamiętnianiu, upowszechnianiu i pielęgnowaniu pamięci o historii Polski, działalnością na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Gratulując odznaczonym, wojewoda podkreśliła, że przyznane odznaczenia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w różne inicjatywy.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że w imieniu Prezydenta RP, mogłam wręczyć odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego regionu. Dla naszego państwa nie ma większej wartości niż mądrzy, zaangażowani, sprawnie działający, oddani obywatele. Państwo jesteście elitą narodu polskiego, która - angażując się w różne aktywności społeczne - wyróżnia się w sposób szczególny w swoich dziedzinach - mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

- Dziękuję za wyróżniającą się postawę, za wyjątkową działalność, która jest niezbędna do rozwoju naszego państwa. Mam też nadzieję, że to dzisiejsze odznaczenie będzie dla Państwa z jednej strony uhonorowaniem dotychczasowej pracy, a z drugiej strony także zachętą do tego, by w tej działalności nie ustawać - mówiła wojewoda.

Odznaczeni medalami

W uroczystości, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wzięli udział: poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Krzysztof Kaczmarski reprezentujący Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, prezes Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK Antoni Olak oraz wójt gminy Czarna Edward Dobrzański.

Odznaczeni


Zloty "Krzyż Zasługi"
Marian Jasz
Zofia Midura
Wincenty Morycz
Janusz Wołoszczak

Srebrny "Krzyż Zasługi"
Mirosław Surdej
Przemysław Chmaj
Ireneusz Janowski
Bogumił Rycko
Marek Matula
Marek Styczkiewicz

Brązowy "Krzyż Zasługi"
Teresa Pyzik
Agnieszka Bator
Tomasz Bryda
Łukasz Dziągwa
Marcin Kempiński
Wiesław Pustelnik
Jan Rzeszutek

Złoty "Medal za Długoletnią Służbę"
Zbigniew Czerwonka

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Grażyna Bogacz
Bożena Falcman
Dionizy Garbacz
Szymon Jakubowski
Małgorzata Korczyńska
Mariusz Kowalik
Mirosław Markiewicz
Urszula Szymańska-Kujawa
Zbigniew Walczak
Igor Witowicz
Maja Wolan

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.