Sąd Rejonowy w Krośnie aresztował na 3 miesiące 25-letniego Huberta Z. Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła młodemu mężczyźnie trzy zarzuty.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzoruje śledztwo przeciwko 25-letniemu Hubertowi Z., a sprawa dotyczy dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się w poniedziałek (16 maja) w jednym z domów w Dobieszynie, gm. Jedlicze.

Po godzinie 14 Komenda Miejska Policji w Krośnie powiadomiona została o awanturze, w trakcie której 25-letni mężczyzna ranił nożem 57-letniego ojca i 22-letniego brata, po czym uciekł z domu. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Krośnie, a 25-letni napastnik został zatrzymany po niedługim czasie i trafił do policyjnego aresztu.

Prokurator prowadzący sprawę postawił Hubertowi Z. trzy zarzuty, a dwa z nich dotyczą usiłowania zabójstwa ojca i brata.

- 25-letni mężczyzna, działając w zamiarze bezpośrednim usiłował pozbawić życia 57-letniego ojca. Gdy pokrzywdzony leżał na łóżku, napastnik podszedł do niego od strony głowy i zadał mu siedem ciosów nożem w tylną część, szyi, pleców, głowy, barku prawego oraz okolicy lewej pachy - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Na szczęście rannemu mężczyźnie z pomocą przyszedł najpierw 22-letni syn i sąsiedzi, a później załoga karetki pogotowia.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika również, że Hubert Z. usiłował zabić swojego młodszego brata, zadając mu dwa ciosy nożem w okolice łuku żebrowego lewego oraz prawego uda. W przypadku 22-latka, pomocy najpierw udzielili mu sąsiedzi, a później ratownicy.

W obydwu przypadkach obrażenia naraziły poszkodowanych na utratę zdrowia i życia.

Mieszkaniec gminy Jedlicze ma również zarzut gróźb pozbawienia życia i zdrowia 22-letniego brata.

W trakcie przesłuchania, 25-letni mężczyzna częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

W środę (18 maja), na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Krośnie, sąd zastosował wobec Huberta Z. trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.