16 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał diecezjalny Konkursu Biblijnego „Żyć Eucharystią”. Największą wiedzą wykazał się Mateusz Domaradzki ze Szkoły Podstawowej w Rogach, gm. Miejsce Piastowe.
Do Konkursu Biblijnego organizowanego w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiły 242 szkoły podstawowe, a uczniów przygotowywało ponad 340 katechetów. Konkurs został przeprowadzony pod hasłem "Żyć Eucharystią", a jego przedmiotem była znajomość wybranych fragmentów Ewangelii według św. Łukasza oraz fragmentów Dziejów Apostolskich.

Etap szkolny odbył się 7 grudnia 2021 r. Wzięło w nim udział ponad 4 tysiące uczniów, reprezentujących większość szkół podstawowych z terenu Archidiecezji Przemyskiej.

Etap dekanalny odbył się 1 marca 2022 r. Wzięło w nim udział ponad 700 uczniów, reprezentujących 242 szkoły. Ze względu na pandemię, etap ten odbywał się w szkołach macierzystych, a komisje konkursowe wyłaniały zwycięzców w 41 dekanatach. Komisja diecezjalna po sprawdzeniu wszystkich protokołów z etapów dekanalnych wyłoniła 125 finalistów.

Finał Konkursu odbył się 16 maja br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Przystąpiło do niego 117 uczniów reprezentujących 88 szkół podstawowych.

Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do finału, zdobyli tytuł finalisty Konkursu Biblijnego i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki - książki.

Komisja diecezjalna z grona finalistów wyłoniła 14 laureatów. Laureatem I miejsca został Mateusz Domaradzki ze Szkoły Podstawowej w Rogach (katecheta: ks. Tomasz Surmacz). Na drugim miejscu uplasowal się Szymon Zawadzki (SP w Dubiecku - katechetka: s. Hilaria Marta Pyryt), a na trzecim Kamila Kiełbicka (SP w Grzęsce - katecheta: ks. Kazimierz Jurczak).

W gronie laureatów znaleźli się również dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie: Julia Sajdak - VII miejsce (katechetka - s. Bogusława Dzika) oraz Alan Prajznar - X miejsce (katechetka - s. Bogusława Dzika).

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe Dyplomy Laureata oraz upominki książkowe i rzeczowe (zestaw długopisu i pióra marki Parker). Laureaci pierwszych pięciu miejsc dodatkowo otrzymali rowery, a laureaci szóstego i siódmego miejsca - kolekcję pontyfikatu św. Jana Pawła II (wydawnictwo: Biały Kruk). Ponadto laureaci miejsc od szóstego do czternastego otrzymali plecaki, a pięciu z nich dodatkowo piłki.

Konkurs Biblijny "Żyć Eucharystią" został zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i wspierany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddziały w Przemyślu i Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.