SPG ZOZ w Jedliczu przekazał do rejonu samborskiego na Ukrainie ambulans transportowy, który służył mieszkańcom gminy Jedlicze od 2009 roku.
W ubiegłym roku Samodzielny Publiczny Gminny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jedliczu zakupił nowy ambulans transportowy, który zastąpił karetkę użytkowaną od roku 2009.

Teraz zdecydowano, by karetkę transportową, mającą na liczniku ponad 300 tysięcy kilometrów, która służyła mieszkańcom gmina Jedlicze, przekazać na Ukrainę. Pojazd jest w bardzo dobrym stanie technicznym, był na bieżąco serwisowany w autoryzowanej stacji. SPG ZOZ w Jedliczu przekazał ją Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, przez którą trafi do rejonu samborskiego w obwodzie lwowskim. Z rejonem tym Gmina Jedlicze ma podpisane porozumienie o współpracy.

Przekazanie kluczyków

- Jako fundacja między innymi wysyłaliśmy na Ukrainę żywność, obuwie, bieliznę, odzież. Dzisiaj przyszła kolej na ambulans, który pozyskaliśmy z SPG ZOZ w Jedliczu. Dodatkowo z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie otrzymaliśmy nieodpłatnie nosze, a z własnych środków zakupiliśmy nowy akumulator i nowe pokrowce do karetki oraz zatankowaliśmy paliwo - powiedział Zygmunt Jerzyk, prezes Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej podczas oficjalnego przekazania karetki stronie ukraińskiej, które odbyło się 19 maja w Jedliczu.

Przekazanie tortu

- Tym, co mamy chcemy się podzielić z naszymi sąsiadami z Ukrainy. Współpracę rozpoczęliśmy na różnych płaszczyznach w 2016 roku przy okazji projektu "Godne człowieczeństwo bez granic". Dzisiaj ta inicjatywa ma zdecydowanie większe przesłanie. Od lutego, kiedy wybuchła wojna u naszego wschodniego sąsiada, wspieramy pomocą humanitarna. Przekazanie karetki jest jednym z elementów tego wsparcia, jakie trafia z naszej gminy, od naszych mieszkańców, firm i instytucji przekazujemy na Ukrainę - stwierdziła burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik.

Gmina Jedlicze współpracuje nie tylko z rejonem samborskim w obwodzie lwowskim. Blisko współpracuje też z Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej - oddział w Łanowicach.

Prezentacja karetki

- Dziękuję pani burmistrz Jedlicza oraz wszystkim zaangażowanym w przekazanie nam karetki za to, że mogliśmy otrzymać takie wsparcie. U nas w rejonie są 32 wioski. Cztery karetki, którymi dysponowaliśmy, poszły na wschód, na front i my pozostaliśmy bez specjalistycznego samochodu transportowego - stwierdził Walery Tracz, radny samborskiej rady rejonowej oraz prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Łanowicach, któremu kluczyki do ambulansu wręczył Artur Stachowicz dyrektor SPG ZOZ w Jedliczu.

Goście z Ukrainy w podziękowaniu za otrzymaną karetkę przekazali na ręce burmistrz Jolanty Urbanik i dyrektora Artura Stachowicza okolicznościowe torty.

~rozsądny

06-06-2022 20:22 41 39

Racja, lekarze niedostępni , informacji o dyżurach brak, nikomu nie chce się zmienić zasad rejestracji by ułatwić życie pacjentom. Zostaje SOR.
Odpowiedz

~gminny

06-06-2022 12:06 43 36

Uśmiechy, gratulacje, kwiaty..... A szary pacjent ? Trzeba zdobyć ino o dyżurach lekarzy, przyjechać na 7.00 do rejestracji lub liczyć na cud, że ktoś odbierze. Potem oczekiwanie na lekarza bo nie każdy ma siłę i możliwość dojazdu., gdzie Burmistrz, Radni , kto wreszcie podejmie temat opieki zdrowotnej w GMINIE?
Odpowiedz

~Wolf

19-05-2022 19:46 42 55

Noo tak my sobie kupimy nową za nasze podatki.
Odpowiedz

~SOMGORSI

19-05-2022 19:21 48 54

Najlepiej oddajmy nasz kraj ukraińcom ,a my przenieśmy się na madagaskar. Kiedyś była taka koncepcja ,żeby stworzyć tam polską kolonię.
Odpowiedz

~mieszkaniec

19-05-2022 14:26 48 48

Mam zasadnicze pytanie. Dlaczego ta karetka nie została przekazana bezpośrednio przez ZOZ czy przez Gminę Jedlicze tylko za pośrednictwem Fundacji i dlaczego tej fundacji. Polityka śmierdzi na odległość. Stara karetka i z taką pompą. Nie wstyd was ?
Odpowiedz

~Iwona

19-05-2022 14:21 51 47

Fundacja Pana Dyrektora GOK...prawej ręki pani Burmistrz w różnych taaakich akcjach. Przypadek? Nie sądzę...
Odpowiedz

~Alek

19-05-2022 14:15 43 58

Bez informowania Rady Miasta, bez uchwały, Urbanik sama
Odpowiedz

~Ziutka

19-05-2022 14:10 51 49

Nową karetkę kupowali bo ta była stara, a teraz z art dowiaduje sie ze jest w super stanie. O co tu chodzi.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.