Gmina Korczyna zamierza wybudować nowoczesną infrastrukturę sportową w Czarnorzekach z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu. Jednak oferty firm przekraczają znacznie zaplanowaną kwotę.
Gmina Korczyna ogłosiła przetarg na budowę narciarskiej trasy biegowej oraz budynku zaplecza rekreacyjno-sportowego w Czarnorzekach. Zgodnie z założeniami ma powstać bieżnia rekreacyjna o nawierzchni bitumicznej o długość 998 m i szerokość 4,0 m z barierkami i siatkami zabezpieczającymi.

W pobliżu ma stanąć budynek zaplecza rekreacyjno-sportowego: dwukondygnacyjny murowany obiekt wraz z trybuną sportową wyposażony w wewnętrzne instalacje - sanitarne i elektryczne.
Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu w ramach programu Sportowa Polska program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej edycja 2021.

Na sfinansowanie zadania zaplanowano 3,08 mln zł (brutto)

Projekt bieżni rekreacyjnej w Czarnorzekach
Projekt bieżni rekreacyjnej

Otwarcie ofert odbyło się 19 maja 2022 r. o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Gminy Korczyna. Zainteresowanie budową narciarskiej trasy biegowej oraz budynku zaplecza rekreacyjno-sportowego w Czarnorzekach wyraziło dwie firmy, jednak ich oferty znacznie przekraczają założoną kwotę.
Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "BOGBUD" Bogdan Wronkowicz Rymanowa chce wykonać inwestycję za 4,67 mln zł (brutto), a Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług
"KK-BUD" Sp. j. J.D. Klara z Krosna za 3,89 mln zł (brutto).

Jak poinformował wójt gminy Korczyna Jan Zych, ze względu na duże różnice między założoną kwotą na realizację tego zadania, a najniższą złożoną ofertą, przetarg zostanie prawdopodobnie unieważniony i ogłoszony nowy w tym samym zakresie.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.