Zuchy "z Nienacka" odwiedziły policjantów krośnieńskiej komendy. Mali harcerze poznawali przepisy ruchu drogowego oraz uczestniczyli w prezentacji sprzętu, który wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy w czasie ich codziennej służby.
"Policyjne wtorki z profilaktyką" - to kampania, która okazała się niezwykle atrakcyjną formą dydaktyczną dla najmłodszych mieszkańców regionu. Podczas spotkań organizowanych na terenie krośnieńskiej komendy, dzieci zdobywają wiedzę dotyczącą aktualnych zagrożeń, zapoznają się ze specyfiką służby oraz uczestniczą w pokazach policyjnego sprzętu.

dzieci w komendzie

Kilka dni temu, krośnieńskich stróżów prawa odwiedziła gromada zuchowa "Domowe skrzaty - dzieci z Nienacka". Wizyta małych harcerzy stała się doskonałą okazją do promowania bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań wśród najmłodszych. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach. Mówili również o zagrożeniach podczas korzystania z internetu oraz platform komunikacyjnych.

Krośnieńskie zuchy uczestniczyły także w prezentacji radiowozu oraz policyjnego sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w czasie ich codziennej służby. Na koniec, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki oraz odblaskowe gadżety, by jak na prawdziwych zuchów przystało - świecić przykładem właściwych zachowań dla innych.

~Wstyd

23-05-2022 12:25 13 12

Znakomite miejsce do odwiedzania. Niech jeszcze opowiedzą o łapankach na pieszych, nalotach na galerię, czepianie się ludzi za brak masek na zewnątrz. Można by książkę spisać.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.