Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna, będąc w parku, wybierał przypadkowo napotkane dziewczynki i obnażał się w ich obecności. Sprawca już usłyszał zarzuty.
W ubiegły piątek po godz. 19 tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie Parku Dzikowskiego, nieznany mężczyzna obnaża się przed nieletnimi dziewczynkami.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci i we wskazany rejon udały się policyjne patrole, pełniące służbę na terenie miasta. Policjanci kiedy zapoznali się z rysopisem mężczyzny, zaczęli sprawdzać parkowe alejki, skwery oraz przyległy teren. Rozpytywali również napotkanych spacerowiczów i rowerzystów, lecz żadna z tych osób nie widziała sprawcy. W tym czasie do funkcjonariuszy napływały kolejne informacje w sprawie mężczyzny, który obnażał się przed przypadkowo napotkanymi dziećmi.

Tego popołudnia, dwie nastolatki w wieku 14 i 15-lat, będące w parku zauważyły mężczyznę w zaroślach z opuszczonymi spodniami, który zaczął się przed nimi obnażać. Przestraszone dziewczynki telefonicznie zaalarmowały swoich rodziców, a ci policjantów.

- Po niespełna godzinnych poszukiwaniach funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, w rejonie ul. Sikorskiego, którego ubiór odpowiadał podanemu w rysopisie. Sprawca na widok policjantów próbował uciekać, oddalając się ścieżką w pobliskie zarośla. 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał już zarzuty - poinformowała Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Zebrany materiał dowodowy trafił do tarnobrzeskiej prokuratury. Na jego podstawie prokurator wobec 31-latka zastosował, środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do małoletnich. Za obnażanie się przed nieletnimi może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.