W Łączkach Jagiellońskich rozpoczął się drugi sezon apiterapii. Z zaproszenia na pierwsze zabiegi skorzystali podopieczni Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie.
20 maja, w Światowy Dzień Pszczół, w Łączkach Jagiellońskich (gmina Wojaszówka) symbolicznie rozpoczął się drugi sezon uloterapia czyli apiterapii polegającej na przebywaniu w jednym pomieszczeniu z pszczołami i wdychaniu powietrza.

Uloterapia w Łączkach Jagiellońskich

W pszczelim domku ustawionym obok Dziennego Domu Senior Wigor zamieszkało w tym roku 12 rodzin, czyli blisko pół miliona pszczół.

W domku jednocześnie może przebywać 15 osób siedząc lub 4 leżąc. Uloterapia jest całkowicie bezpieczna, ponieważ pszczoły nie mają możliwości przedostać się przez gęstą siatkę.

Uloterapia w Łączkach Jagiellońskich

Z zabiegów mogą korzystać bezpłatnie wszyscy mieszkańcy gminy Wojaszówka. W piątkowej inauguracji wzięli udział podopieczni Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie. Mogli oni spróbować miodu bezpośrednio z pszczelich plastrów i wysłuchać prelekcji dowodzącej pszczół i ich znaczenia w życiu człowieka.

Zobacz zdjęcia:

~Kris

25-05-2022 12:12 25 14

Sławek też już bzzzyczy ;D
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.