Młodzież ze szkół z powiatu krośnieńskiego oraz z Rzeszowa mogła zapoznać się z ofertą Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu, oraz wziąć udział w warsztatach.
19 maja w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu zorganizowany został Dzień Otwarty dla uczniów szkół podstawowych.

Dzień Otwarty w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu 2022

Gości przywitała Renata Trybus, zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP. Podczas spotkania uczniowie poznali kadrę pracującą w ośrodku: Monikę Müller - dyrektora Zespołu Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu oraz pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie - Marka Mrozka i Marcina Kalenieckiego. Kierownik warsztatów szkoleniowych Mariusz Szymczakowski przedstawił uczestnikom spotkania prezentację multimedialną na temat zasad funkcjonowania ośrodka, film promocyjny oraz zaprezentował zawody, w jakich jest kształcona młodzież. Uczniowie zobaczyli warsztaty praktycznej nauki zawodu, gdzie uczestnicy odbywają swoje praktyki, stołówkę, siłownię oraz świetlicę.

Dzień Otwarty w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu 2022

Podczas Dnia Otwartego odbył się pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach przygotowany przez Małgorzatę Wawro - nauczyciela z ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu. W świetlicy odbyły się warsztaty malowania kawą, w pracowni fryzjerskiej goście skorzystali z badania włosów i skóry głowy pod mikroskopem, a uczestniczki ośrodka kształcące się w zawodzie fryzjer wykonały damskiej części zwiedzających kolorowe warkocze. W pracowni gastronomicznej młodzież spróbowała "proziakowe hamburgery", roladki z tortilli i deserki. Odwiedziła również pracownię kamieniarską i dekarską. W głównym holu ośrodka goście skorzystali z porad doradcy zawodowego, specjalisty ds. rozwoju zawodowego oraz porozmawiali na temat wynagrodzeń i umowy młodocianego pracownika.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.