W niedzielę 22 maja w Bóbrce (gmina Chorkówka) odbył się IV Przeglądu Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych. Zaprezentowały się zespoły śpiewacze, kapele ludowe, schole oraz soliści.
Niedzielne (22.05) popołudnie w Bóbrce upłynęło pod znakiem pieśni maryjnych i pielgrzymkowych. Po mszy świętej o godz. 14 obok kościoła odbył się IV Przeglądu Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych z udziałem zespołów śpiewaczych, kapel ludowych, schol i solistów. Organizatorem była parafia wspierana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bóbrka a także Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Na scenie prezentowali się zespoły śpiewacze "Bobrzanie" z Bóbrki, "Chorkowianie" z Chorkówki, "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej, "Nadzieja" ze Zręcina, "Dworzanie" z Łubna, "Wietrznianki" z Wietrzna, "Zalaski" z Zalesia, "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, "Kamratki" z Krosna a także Kapela Ludowa "Ropiorze" z Bóbrki, Chór "Legato" Gmina Chorkówka, Zespół KGW Wujskie i Zespół KGW z Kobylan. Wystąpiły również schole z Leśniówki i Piątkowej oraz soliści Olga Byhun i Irina Pawluczenko z Ukrainy, Łucja Trybus, Grzegorz Rymek oraz Katarzyna Ciołkosz przy akompaniamencie ks. Stanisława Babiarza. Z rąk sołtysa Bóbrki Stanisława Czarnoty występujący na scenie otrzymali okolicznościowe statuetki.

Przeglądowi towarzyszył kiermasz rękodzieła.
~Sandra

24-05-2022 12:07 21 15

Poziom większości zdecydowanej i dobór pieśni mógłby być większy. Delikatnie mówiąc....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.