Zarząd klubu Cellfast Wilki Krosno przyznał się do winy i sam wystąpił o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej. Chodzi o złe przygotowanie toru na mecze z Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Stelmet Falubazem Zielona Góra.
Główna Komisja Sportu Żużlowego przedstawiła oficjalne orzeczenie po postępowaniu dyscyplinarnym w sprawie nieprawidłowości w przygotowaniu toru na mecze ligowe Cellfast Wilków Krosno z Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Stelmet Falubazem Zielona Góra.

- Podczas postępowania ustalono, że w zasadzie wszystkie kłopoty występujące na krośnieńskim torze mają jedno źródło: niedociągnięcia podczas przygotowania toru do zawodów spotęgowane błędami ludzkimi przy postępowaniu z torem, oraz niezbyt fortunnie przeprowadzona w ostatnim okresie zmiana struktury toru w Krośnie - czytamy w komunikacie.

Zarząd klubu Cellfast Wilki Krosno postanowił współpracować z Główną Komisją Sportu Żużlowego. - Efektem tegoż jest to, że Zarząd Cellfast Wilki Krosno w pełni zgodził się z punktem widzenia organu, przyznał się do winy i sam wystąpił o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej. W związku z tym Główna Komisja Sportu Żużlowego mogła zastosować nieco względniejsze sankcje dyscyplinarne aniżeli przewidziane w standardowych przewinieniach związanych z podobnymi sytuacjami - czytamy.

Cellfast Wilki Krosno wydały oświadczenie
Komisja wydała jedno orzeczenie dotyczące zarówno kłopotów z torem w trakcie meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, jaki i walkoweru z drużyną Stelmet Falubazem Zielona Góra.

Krośnieński klub ma zapłacić karę w wysokości 25 tys. zł oraz odszkodowanie dla Polskiego Związku Motorowego, jeżeli partner telewizyjny rozgrywek Canal+ o takie się zwróci do związku. Odszkodowanie również ma zostać zapłacone na rzecz klubu ZKŻ Zielona Góra w wysokości 100 tys. zł. Dodatkowo klub Cellfast Wilki Krosno został zobowiązany do organizacji zawodów MACEC (międzynarodowe zawody żużlowe) w sezonie 2022 w terminie i na warunkach wskazanych przez PZM.

Cellfast Wilki Krosno mają trzy dni na ewentualne odwołanie się od zasądzonej kary.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.