Zatrzymany przez krośnieńską drogówkę 20-letni motocyklista był osobą poszukiwaną i nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego motocykl został odholowany.
Wczoraj (23.05) po godz. 19, na ul. Okulickiego w Krośnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę. W trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto wyszło na jaw, że młody mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

- 20-letni mieszkaniec gminy Jedlicze trafił do policyjnego aresztu, skąd będzie przetransportowany do zakładu karnego. Motocykl, którym młody mężczyzna poruszał się po drodze, został odholowany i zabezpieczony na strzeżonym parkingu - przekazał podkomisarz Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Tragiczny wypadek. Zginął 33-letni motocyklista
Od 1 stycznia br. osoby, które decydują się usiąść za kierownicę pojazdu, nie posiadając do tego uprawnień, podlegają surowym restrykcjom. W art. 94§1 kw ustawodawca wskazuje, że "Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych". Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu.

~Gibalski

24-05-2022 17:48 44 37

Wspaniała robota krośnieńska drogówko, łapać i karać takich nieodpowiedzialnych łobuzów.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.