Krośnieńscy policjanci podczas akcji "Trzeźwość" zatrzymali dwoje kierujących, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu zdecydowali się kierować pojazdami.
W sobotę (21 maja) oraz w poniedziałek (23 maja) podkarpaccy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Trzeźwość". Ich celem było eliminowanie z ruchu tych uczestników, którzy kierują pojazdami mechanicznymi i niemechanicznymi, będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości ponad 17 tysięcy kierujących, ujawniając, że 41 z nich piło wcześniej alkohol. 19 kierowców odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenia drogowe.

- Na terenie Krosna i powiatu działania "Trzeźwość" realizowało 18 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 625 kierujących, ujawniając dwie osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Pijany 18-latek na hulajnodze
W poniedziałek około godz. 8 rano w Rogach na ul. ks. Domino policjanci zatrzymali do kontroli opla. Za jego kierownicą siedział 38-latek, badanie alkomatem wykazało około 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Godzinę później na ulicy Sikorskiego w Krośnie policjanci zatrzymali do kontroli citroena. Alkomat wskazał około 0,3 promila alkoholu w organizmie 39-letniej kierującej samochodem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.