Złote mistrzynie, brązowi medaliści w piłce siatkowej w 2022 roku oraz złoty medalista w trójboju siłowym zostali uhonorowani przez władze KPU w Krośnie.
24 maja odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu KPU w Krośnie. W jego trakcie siatkarki, które zajęły I miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce siatkowej, siatkarze, którzy zajęli III miejsce na tych zawodach oraz Mateusz Winnicki - Akademicki Mistrz Polski w trójboju siłowym w kategorii do 93 kg - odebrali z rąk rektora dr. hab. Zbigniewa Barabasza, profesora KPU, listy gratulacyjne i nagrody.

Uroczyste posiedzenie Senatu odbyło się 24 maja

W uroczystości wzięli udział prezydent Krosna i przewodniczący Konwentu Piotr Przytocki, prezes Holdingu Komunalnego i przewodniczący Rady Uczelni Janusz Fic oraz prezes KKS Karpaty Glass KPU Marcin Janusz.

Siatkarze KPU z rektorem KPU Zbigniewem Barabaszem, prorektorem Krzysztofem Frączkiem, trenerem uczelnianym i Grzegorzem Sobolewskim kierownikiem Zakładu Wychowania Fizycznego KPU

Przypomnijmy. W dniach 6-8 maja br. w Poznaniu rozgrywane były równolegle Akademickie Mistrzostwa Polski 2022 w Piłce Siatkowej Kobiet oraz Mężczyzn. Siatkarki KPU w Krośnie wywalczyły złoty medal, siatkarze zdobyli zaś medal brązowy. Jest to piąty złoty medal (zdobyty po 7 latach przerwy) siatkarek - studentek z Krosna w Akademickich Mistrzostwach Polski. Siatkarze okazali się niewiele gorsi od swoich koleżanek i wywalczyli na tych zawodach medal brązowy. Sukces jest doskonałym podsumowaniem sezonu 2021/2022.

Rektor z prezentem od siatkarek

W skład obu drużyn wchodzą studentki i studenci nie tylko kierunku wychowanie fizyczne, ale również: Produkcji i bezpieczeństwa żywności, Marketingu internetowego, Zarządzania, Pedagogiki, Turystyki i rekreacji, Inżynierii produkcji oraz Filologii angielskiej.

Siatkarki na co dzień trenują pod okiem Dominika Stanisławczyka i rywalizują w I lidze żeńskiej, natomiast trenerem ligowym siatkarzy jest Jakub Heimroth, a trenerem uczelnianym dr Krzysztof Frączek.

Mateusz Winnicki odbiera gratulacje od rektora KPU

Ogromny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym osiągnął również Mateusz Winnicki, student III roku Wychowania fizycznego, który został Akademickim Mistrzem Polski w Trójboju Siłowym w kategorii do 93 kg.