14 maja br. uczniowie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym dotarli konwojem humanitarnym do Przemyśla, gdzie udzieliła pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Akcję wsparła Fundacja ORLEN.
Po dotarciu do punktu recepcyjnego w Przemyślu, na przygotowanym stanowisku, rozdawane były najpotrzebniejsze rzeczy: powerbanki, termosy, gorąca herbata, woda, kanapki, inne artykuły żywnościowe, słodycze i materiały higieniczne. Nie zabrakło maskotek, które w oczach dzieci wywoływały radość. Spotkanie z uchodźcami powodowało obustronne wzruszenie.

Młodzież z MZSP w Miejscu Piastowym

- Po raz kolejny obecność w tym miejscu pokazała, że nie zawsze chodzi wyłącznie o wsparcie materialne. Przybywające do Polski osoby szukające chwilowo schronienia lub na dłuższy czas cenią sobie zainteresowanie ze strony mieszkańców naszego kraju ich sprawami - poinformował Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym.

Młodzież z MZSP w Miejscu Piastowym

Była to już trzecia akcja związana z pomocą uchodźcom we współpracy z Fundacją ORLEN.

Młodzież z MZSP w Miejscu Piastowym

We wspólnym wyjeździe brali udział wolontariusze z MZSP w Miejscu Piastowym, opiekunowie, a także Anna Ewa Kamińska - wolontariusz Fundacji ORLEN i kierownik projektu nr 2 Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN S.A. oraz Grzegorz Nieradka - przyjaciel i wolontariusz MZSP.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.