Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik oraz Skarbnik Ewelina Pilszak podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie umowę na realizację zadania "Wykonanie infrastruktury w ramach ścieżki spacerowo-przyrodniczej w miejscowości Niżna Łąka i miejscowości Wrocanka"
Projektowana rekreacyjno-edukacyjna ścieżka spacerowa o długości 6,4 km będzie przebiegała przez miejscowości Niżna Łąka i Wrocanka.

Ścieżka rozpoczyna się na placu rekreacyjnym w Niżnej Łące, przy rzece Jasiołce, gdzie planuje się również: wykonanie siłowni plenerowej składającej się z 6 urządzeń, umieszczenie modeli gigantycznych owadów występujących na tym terenie (realistyczne modele owadów odzwierciedlać będą szczegóły budowy prawdziwych okazów), umieszczenie pięciu betonowych leżaków, na których znajduje się drewniane siedzisko.

Na działce tej zostanie zamontowany również kontener sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a przy wejściu na plac zamontowane zostaną trzy lampy solarne.

Trasa będzie też prowadzić do miejsc związanych z historią i dziedzictwem kulturowym - wzdłuż całej trasy na tablicach będą zamieszczone informacje o historii Niżnej Łąki i Wrocanki, ich znanych mieszkańcach (o. Hieronim Longawa, K. Klobassa - Zręcki, ks. January Horwat) oraz do zabytkowego kościoła drewnianego, kościoła murowanego, zabytkowego wozu strażackiego we Wrocance.

Ścieżka spacerowa oraz plac rekreacyjny, które powstaną w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej, będą obiektami ogólnodostępnymi i całorocznymi. Będzie to rodzinna atrakcja turystyczna gminy.

~Było

03-06-2022 23:19 14 84

ale to już było... chyba dawno temu...
Odpowiedz

~Ted

31-05-2022 21:19 14 164

Nawiązując do koszy na śmieci, irytuje mnie to że cena za śmieci w Gminie Miejsce Piastowe jest aż tak kolosalna...
Odpowiedz

~Ted

31-05-2022 18:40 13 87

Pochwalcie się, gdy inwestycja zostanie zrealizowana...
Odpowiedz

~Kosz

31-05-2022 10:40 16 90

A kosze na śmieci są przewidziane w projekcie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.