Zespół Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Iwoniczu był gospodarzem podsumowania etapu powiatowego konkursu plastycznego organizowanego przez KRUS pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.
W tym roku na etap powiatowy konkursu zorganizowanego przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie wpłynęły 274 prace plastyczne z 24 szkół podstawowych z terenów wiejskich w powiecie krośnieńskim.

Pokaz OSP

Oceniała je czteroosobowa komisja: Zbigniew Gleń (dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie), Anna Oleksińska (kierownik Biura Podkarpackiego ARiMR w Krośnie), Iwona Cieślik (kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Krośnie) oraz Grzegorz Tomkowicz (PLSP w Krośnie).

Podsumowanie konkursu KRUS

W grupie I (klasy 0-III) pierwsze miejsce zdobyła praca Leny Aszklar (SP Lubatówka). Na drugim miejscu uplasował się Jakub Drozd (SP Lubatówka), a na trzecim Kinga Pietruś (SP Łęki Dukielskie). W tej kategorii wyróżniono prace Weroniki Sypień (SP Głojsce) i Antoniego Cześnika (SP Łęki Dukielskie).

W grupie II (klasy IV-VIII) zwyciężyła Agata Munia (SP Kobylany). Drugie miejsce zajęła Daria Nowak (SP Potok), a trzecie Maja Szczurek (SP Głojsce). Wyróżnienia w tej kategorii przypadły Jagodzie Michalak (SP Lubatowa) i Kamili Ostrowskiej (SP Wojaszówka).

Laureaci konkursu KRUS

Nagrody i wyróżnienia wręczono podczas podsumowania etapu powiatowego konkursu, które odbyło się 20 maja w Zespole Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Iwoniczu. Laureaci otrzymali je z rąk Bogdana Ryznara, dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Rzeszowie, wicestarosty krośnieńskiego Andrzeja Guzika, Magdaleny Misiorowskiej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie oraz przedstawicieli gmin z powiatu krośnieńskiego.

Laureaci konkursu KRUS

Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, zastępca wójta gminy Miejsca Piastowe Magdalena Hec-Mrozek, zastępca wójta gminy Korczyna Katarzyna Urbanek, zastępca wójta gminy Chorkówka Tomasz Tłuściak, zastępca wójta gminy Wojaszówka Anna Piróg, Iwona Cieślik (PZDR w Krośnie), Anna Oleksińska (ARiMR w Krośnie), dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice uczniów.

Laureaci konkursu KRUS

Nagrody dla laureatów szczebla powiatowego ufundowali: starosta krośnieński, wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu krośnieńskiego, RDLP w Krośnie, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych z siedzibą w Dukli.

- Dzięki bardzo dobrej współpracy z Zespołem Szkół w Iwoniczu, na czele z dyrektor Iwoną Pytel, mogliśmy w tym roku zaprezentować prace wszystkich uczestników konkursu. Na zaproszonych gości oraz dzieci czekało też wiele atrakcji, w tym między innymi pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez OSP w Miejscu Piastowym, część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu wraz z występem zespołu ludowego "Krakowiak", pokaz sprzętu rolniczego i wozu bojowego OSP Miejsce Piastowe - powiedziała Krystyna Przybyła-Ostap, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.