Krośnieńska "drogówka" przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć uczniów na wycieczkę. O czym warto pamiętać?
Przed wyjazdem dziecka autobusem, można poprosić o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Najlepiej przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

- Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu, powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Krośnie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 pod nr telefonu 47 828 33 51 - informuje nadkomisarz Krzysztof Belczyk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie.

Kontrolę można zgłosić również drogą mailową: kmp.krosno@rz.policja.gov.pl

Naczelnik krośnieńskiej "drogówki" apeluje, by chęć przeprowadzenia kontroli zgłosić z jak największym wyprzedzeniem, najlepiej, gdy będzie znany dokładny termin i miejsce odjazdu autokaru. Zgłoszenia nie powinny się też dublować, gdyż zdarza się, że kontrolę zgłaszają zarówno organizator, jak i pojedynczy rodzice. Powoduje to niepotrzebne zamieszanie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przewozie osób uruchomiło projekt "Bezpieczny Autobus".

Na stronie internetowej serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki ma możliwość szybkiego, darmowego sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe tj. czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany, lub kradziony.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.