54-letni mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Miał też pecha, bo dalszą jazdę uniemożliwiły mu dwie kobiety.
W środę (25 maja) po godzinie 15, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Besku zostali poinformowani o tym, że w miejscowości Odrzechowa dwie kobiety uniemożliwiły dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali kierującego jednośladem pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie zejść z pojazdu. Pomogli mu w tym policjanci. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 54-latka. Mężczyzna wkrótce za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność karną - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP Sanoku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

~Pan

04-06-2022 09:58 15 30

Niech się zajmą lepiej sprzątaniem domu i gotowaniem.
Odpowiedz

~antypijak

30-05-2022 22:30 20 34

Zuchy kobietki brawo tak trzymać. Należy eliminować nieodpowiedzialnych pijaków z drogi.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.