Na zaproszenie starosty krośnieńskiego Jana Pelczara, w sobotnie popołudnie (28 maja) w sali kina Sokół w Rymanowie spotkały się matki z gmin powiatu krośnieńskiego.
Powiatowe obchody Dnia Matki rozpoczęły się mszą święta w kościele parafialnym w Rymanowie, a dalsza część odbyła się w sali kina Sokół w Rymanowie. W jej trakcie przedstawicielki mam ze wszystkich gmin powiatu krośnieńskiego otrzymały upominki.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie

W spotkaniu wzięli udział między innymi wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, władze powiatu z przewodniczącym Rady Andrzejem Krężałkiem i starostą Janem Pelczarem i wicestarostą Andrzejem Guzikiem, przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie Andrzej Pitrus, zastępca burmistrza Rymanowa Grzegorz Wołczański. Specjalny list z tej okazji przekazał poseł Piotr Babinetz.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły LUX BAND i Diamod Duo, dzieci z Przedszkola św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Rymanowie, uczniowie z klas I-III SP w Rymanowie z montażem taneczno-muzycznym, grupa taneczna działająca przy GOK w Rymanowie oraz Olga Byhun i Irina Pavluchenko, absolwentki Konserwatorium Muzycznego w Charkowie, które po wybuchu wojny na Ukrainie znalazły wraz z dziećmi schronienie w szkolnym schronisku w Bóbrce.

Powiatowy Dzień Matki w Rymanowie

Imprezę prowadziła Ewa Bukowiecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.