Od piątku do niedzieli, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość". Sprawdzili stan trzeźwości ponad 24 tysiące kierujących. Jak było w powiecie krośnieńskim?
Policjanci ruchu drogowego, na terenie województwa podkarpackiego, prowadzili weekendowe działania "Trzeźwość". W tym czasie skontrolowali 24 088 osób.

Badania trzeźwości wykazały, że 67 osób, które kierowały pojazdami mechanicznymi i niemechanicznymi, było pod wpływem alkoholu. Natomiast u 1 kierowcy narkotest potwierdził obecność środków odurzających, pobrano od niego krew do badań.
32 osoby odpowiedzą za przestępstwo, a pozostali za wykroczenie w ruchu drogowym. Efektem policyjnych działań jest zatrzymanie uprawnień do kierowania 45 kierującym. 5 osób odpowie też za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że od piątku do niedzieli w ramach akcji "Trzeźwość" policjanci z KMP w Krośnie skontrolowali 1573 kierujących, ujawniając 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W piątek około godz. 8.30 na ul. Żegleckiej w Zręcinie podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili 28-letniego kierującego mazdą, który miał około 0,9 promila alkoholu w swoim organizmie. Dzień później przed godz. 17, w miejscowości Iwla policjanci zatrzymali do kontroli 40-letniego kierującego renaultem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego około 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. W niedzielę przed godz. 10, na ul. Sienkiewicza w Jedliczu policjanci ujawnili 42-letniego kierującego seatem, który miał około 0,25 promila alkoholu w swoim organizmie (stan po użyciu alkoholu). Półtorej godziny później na ul. Ikara w Krośnie policjanci wyeliminowali z ruchu 24-letniego kierującego mercedesem. Mężczyzna miał około 1,2 alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy tym kierującym. Troje z nich odpowie za przestępstwo, a jedna za wykroczenie w ruchu drogowym.

~Wdz

30-05-2022 18:31 25 12

Może by więcej kontroli na tych zadupiach. Wsioki zaczęły sezony grillowe i co mi zrobisz jak mnie złapiesz?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.