Działamy z Pasją, Pomagamy z Sercem, Gramy z Radością - pod takim hasłem w Krościenku Wyżnym odbył się koncert charytatywny. Zebrano ponad 36 tys. zł.
W minioną niedzielę (29 maja) na placu przy domu ludowym w Krościenku Wyżnym było gwarno, wesoło i głośno. A wszystko za sprawą 8. już edycji koncertu charytatywnego "Złote Serca".

- W tym roku postanowiliśmy wspomóc Michała Królickiego, ucznia siódmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym, który zachorował na nowotwór i 25-letniego Marcina Majchrowicza, który uległ wypadkowi i doznał urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Przed obydwoma naszymi mieszkańcami trudna i długa walka o powrót do sprawności. W tej walce chcemy im pomóc. Potrzebne są środki finansowe aby mogli kontynuować leczenie i rehabilitację - powiedział Tomasz Niżnik, pomysłodawca i koordynator koncertów "Złote Serca".

Tradycyjnie już ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, a losy atrakcyjnymi nagrodami rozeszły się bardzo szybko. Przez cały czas trwania imprezy była prowadzona zbiórka publiczna do puszek.

Koncert Złote Serca w Krościenku Wyżnym

Serwowane były też między innymi ciasta, pierogi, chleb, smalec, proziaki, żurek oraz tradycyjna strażacka grochówka. Wcześniej, po mszach świętych, przed kościołem w Krościenku Wyżnym, uczniowie wraz z przedstawicielami rodziców i nauczycieli szkoły, sprzedawali ciasta w formie cegiełek wsparcia.

O dobrą zabawę dla dzieci zadbali animatorzy z Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej w Krościenku Wyżnym, Strefy Kreatywnej Eureka w Krośnie oraz firma BoboExpert z Krościenka Wyżnego.

Koncert Złote Serca w Krościenku Wyżnym

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym oraz z Ochronki św. Józefa w Krościenku Wyżnym, szkolny zespół muzyczny "Song" pod kierunkiem Macieja Filara; Aleksandra Kędra - wokalistka Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, kształcąca obecnie swój wokal pod okiem Iwony Josse-Jakubiec, a także zespoły: Natalia Paszkowska i Adrian Litwin z zespołem Flying Note (Natalia Paszkowska, Adrian Litwin, Artur Litwin, Paweł Mazur, Marcin Szczur, Jakub Skibiński), Karczmarze z Rzeszowa (Tomasz Pyzik, Tomasz Pisaniak, Łukasz Cycak, Stanisław Tadla, Monika Konieczny, Szymon Tadla), Dreams Live Music Band (Dominik Hebda - perkusja, wokal, Weronika Nieznańska - wokal, Marcin Maresz - instrumenty klawiszowe, Rafał Glazar - gitara basowa, Sebastian Moskal - gitara elektryczna, wokal).

Koncert Złote Serca w Krościenku Wyżnym

Na szczytny cel, jako "Dar Serca", swoje prace przekazali: Małgorzata Liput, Beata Szajna, Renata Pelczar, Grzegorz Tomkowicz, Andrzej Pudło, Piotr Michna i dzięki Stowarzyszeniu Kulturalnemu Dębina Tadeusz Marszałek, a Izabela Marcisz przekazała kijki biegowe, piłkarz Kamil Radulij koszulkę, a zespół Karczmarze płyty ze swoimi utworami.

Koncert prowadzili Katarzyna Marszałek i Radodsław Lorens.

Koncert Złote Serca w Krościenku Wyżnym

Tegoroczną edycję koncertu zorganizowali: Komitet Organizacyjny Koncertu "Złote Serca", Publiczna Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym, Rada Rodziców i rodzice uczniów. W organizację włączyli się też koła gospodyń wiejskich z Krościenka Wyżnego i Pustyn, OSP Krościenko Wyżne, Klub Seniora z Krościenka Wyżnego, Urząd Gminy i GOPS w Krościenku Wyżnym, firma AM Catering oraz wielu mieszkańców Krościenka Wyżnego. Wójt gminy Wojaszówki użyczył scenę dla koncertujących zespołów.

Koncert Złote Serca w Krościenku Wyżnym

Tomasz Niżnik poinformował, że zebrano łącznie 36 tys. zł, z czego 31 tysięcy do puszek, a 5 tysięcy to kwota, jaką uzyskano z loterii fantowej. Zobacz zdjęcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.