Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku zatrzymali w Tylawie trzech Marokańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji, ukrywając się w naczepie ciężarówki.
Do zdarzenia doszło 28 maja w miejscowości Tylawa w gminie Dukla. Strażnicy Graniczni z Sanoka otrzymali informację o nieznanych osobach, które wysiadły z ciężarówki jadącej od granicy ze Słowacją.

- Patrol Straży Granicznej ujawnił na miejscu trzech mężczyzn bez dokumentów. Jak się okazało, byli to obywatele Maroka w wieku od 18 do 28 lat, którzy do Polski wjechali nielegalnie, ukrywając się w naczepie ciężarówki. Cudzoziemcy byli zdrowi i nie wymagali pomocy medycznej - informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Piotr Zakielarz.

W trakcie rozmowy z mundurowymi szczegółowo opisali trasę wyprawy. Z Maroka przedostali się do Turcji, a następnie do Węgier. Tam z pomocą przemytników, którzy zainkasowali po tysiąc euro od każdego, ukryli się w naczepie. Zgodnie z obietnicą przestępców transport miał dotrzeć do Wiednia. Mężczyźni byli przekonani, że są już na miejscu.

- Cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Decyzją sądu zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres trzech miesięcy - dodaje ppor. SG Piotr Zakielarz.

W 2022 roku jest to drugi przypadek ujawnienia imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy ze Słowacją. Poprzednie zdarzenie miało miejsce w styczniu, kiedy wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawniono sześciu obywateli Afganistanu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.