Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie wspólnie z Komendą Miejską Policji i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Samodzielnym Publicznym Pogotowiem Ratunkowym w Krośnie oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie przygotowali atrakcje dla najmłodszych z okazji ich święta
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie z okazji Dnia Dziecka przygotowała szereg atrakcji dla najmłodszych. W tym roku zaprosiła uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.

Dzień Dziecka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie

- W tym roku Dzień Dziecka obchodzimy pod hasłem czytania książek o tematyce ekologicznej. Przy okazji edukujemy dzieci, uświadamiamy w tematyce prawidłowego segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii. W ciekawy i przystępny sposób chcemy im przekazać treści istotne społecznie. Jednocześnie chcemy, żeby to było dla nich atrakcyjne, dlatego mogą zobaczyć wóz strażacki, radiowóz policyjny i karetkę pogotowia wraz z wyposażeniem i sprzętem, jaki mają na co dzień do dyspozycji policjanci, strażacy i ratownicy medyczni - powiedziała Małgorzata Szybiak, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie.

Dzień Dziecka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie

Wykład na temat prawidłowego zachowania w lesie oraz ekologii zaprezentowała Magdalena Misiorowska z RDLP w Krośnie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci czytanie połączone z interaktywnymi smart kartami

Dzień Dziecka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie

- Są to karty 4D, które po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji generują trójwymiarowe postacie. W związku z tematyką ekologiczną dzisiejszego spotkania, dla dzieci przygotowaliśmy kary ze zwierzętami. Po uaktywnieniu aplikacji mogły zobaczyć trójwymiarowe zwierzęta, którymi mogły sterować. Mogły też usłyszeć dzięki wydawane przez zwierzęta i informację, czytaną przez lektora opisującą dane zwierzę - dodała dyrektor Małgorzata Szybiak.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez współorganizatorów dzisiejszej imprezy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.