Proces mężczyzny oskarżonego o usiłowanie zabójstwa żony. Sąd odczytał wyrok, jaki zapadł wcześniej w Sądzie Rejonowym w Krośnie przeciwko poszkodowanej kobiecie.
W Sądzie Okręgowym w Krośnie trwa proces 57-letniego Bogdana E. Mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój został oskarżony o usiłowanie zabójstwa żony. Z ustaleń Prokuratury Rejonowej w Krośnie wynika, że 11 lipca ub. roku, pod wpływem alkoholu, podczas awantury z pokrzywdzoną, chwycił ją za rękę, w którym trzymała nóż o długości ostrza 20 centymetrów, a następnie skierował ostrze w kierunku jej brzucha. Kobieta doznał obrażeń ciała, które spowodowały rozstrój jej zdrowia i naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Ratownik medyczny, który był na miejscu zdarzenia, zeznał na ostatniej rozprawie, że poszkodowana kobieta miała ranę kłutą brzucha, ale była przytomna.

- Pamiętam, że powiedziała kilka wulgaryzmów w naszą stronę, po co tu przyjechaliśmy - powiedział ratownik medyczny.

Po podstawowym zabezpieczeniu poszkodowana mieszkanka gminy Iwonicz-Zdrój została przetransportowana na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krośnie.

Bogdan E. na ławie oskarżonych

Podczas rozprawy sąd odczytał także akta sprawy z Sądu Rejonowego w Krośnie. Okazało się, że Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marzenie E., a sprawa dotyczyła również zdarzenia z 11 lipca 2021 r. Kobieta została oskarżona o to, że w Iwoniczu oparzyła gorącym tłuszczem, a następnie ugodziła nożem w podbrzusze męża Bogdana E. Poszkodowany mężczyzna doznał oparzeń I i II stopnia klatki piersiowej po stronie prawej oraz rany ciętej w okolicy podbrzusza lewego. Obrażenia te spowodowały naruszenie czynności ciała na okres poniżej 7 dni.

Kobieta przyznała się do popełnienia tego czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Obrońca w jej imieniu złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby dwóch lat, zobowiązanie do przestrzegania porządku prawnego i powstrzymanie się od nadużywania alkoholu.

Wyrok zaproponowany przez obrońcę oskarżonej sąd ogłosił 1 kwietnia br.

Na wniosek obrońcy oskarżonego, adwokata Huberta Sochackiego, sąd ma się zwrócić do szpitala w Krośnie o przekazanie całej dokumentacji medycznej dotyczącej leczenia szpitalnego kobiety zranionej nożem. Na jej podstawie biegły lekarz sądowy ma wydać szczegółową już opinię. Pisemną opinię uzupełniającą dotyczącą oskarżonego mają również wydać biegli psychiatrzy i psycholog.

Bogdan E. jest tymczasowo aresztowany. Kolejna rozprawa ma się odbyć w drugiej połowie lipca br.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.