Podczas "Trzeźwego weekendu", na drogach Podkarpacia, funkcjonariusze skontrolowali blisko 16 tys. kierujących. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 29 kierowców, w tym zatrzymani w tym w Krośnie, Targowiskach i Lipowicy.
W miniony weekend podkarpaccy policjanci prowadzili po raz kolejny działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 15 842 kierujących. Podczas działań ujawnili 65 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 36 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 29 za przestępstwo. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 2 kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem środków odurzających.

Podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Krośnie policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących:
- 3 czerwca około godz. 11 na ul. Lotników w Krośnie 44-letni kierujący mercedesem miał około 1 promila alkoholu w swoim organizmie,
- 3 czerwca około godz. 22.30 na DK19 w Targowiskach 30-letni kierujący citroenem miał około 2 promile alkoholu w swoim organizmie (zobacz więcej: Pijany wjechał do rowu w Targowiskach)
- 5 czerwca 45 minut po północy w Krośnie na ul. Pużaka badanie stanu trzeźwości 53-letniego kierującego renaultem wykazało około 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu,
- 5 czerwca około godz. 9.30 w Lipowicy 33-letni kierujący oplem miał około 0,9 promila alkoholu w swoim organizmie.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy nietrzeźwym kierującym. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.