Sukces zespołu Dysonans i SP nr 4 w Krośnie na 21. edycji Wielkiej Parady Smoków w Krakowie. Gratulujemy!
5 czerwca odbyła się w Krakowie 21. edycja Wielkiej Parady Smoków. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia były smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich. Ponad 30 kolorowych stworów animowanych przez dzieci przeszło w barwnym korowodzie na Rynek Główny. Dwadzieścia dwa smoki stanęły do konkursu o tytuł Najpiękniejszego Smoka Parady, a wśród nich. Nie zabrakło również krośnieńskiego akcentu.

Dysonans na scenie

Miasto Krosno w tegorocznej paradzie reprezentował zespół Dysonans ze smokiem inspirowanym "Piosenką o Szklanym Zagłębiu" z tekstem Jana Luszni i muzyką Adama Munzbergera.

- Krośnieński smok i animujące go dzieci z rodzicami i nauczycielami SP nr 4 w Krośnie zyskały uznanie w oczach krakowskiego jury zdobywając I miejsce - powiedziała Elżbieta Wilk, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 7 w Krośnie, w skład którego wchodzi SP nr 4.

Dysonans na scenie w Krakowie

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa - przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.