Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski wziął udział w pikniku rodzinnym z okazji Święta Ludowego. Impreza, na którą zaprosili Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju odbyła się 12 czerwca na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju
Piknik rodzinny "Zielona Niedziela" zorganizowany został z okazji Święta Ludowego.

Impreza, którą prowadziła Dorota Świstak, dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju, rozpoczęła się marszem nordic walking po zdrowie i urodę. Gości pikniku oficjalnie powitali gospodarz gminy Iwonicz-Zdrój, burmistrz Witold Kocaj oraz współorganizator, Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego z PSL.

Dariusz Sobieraj przemawia w Iwoniczu-Zdroju

- Skąd piknik "Zielona Niedziela"? Tydzień temu w święto Zesłania Ducha Świętego obchodziliśmy tradycyjne święto Ludowe. Szanujemy tradycje i dzisiaj też symbolicznie przyozdobiliśmy scenę zielonymi gałązkami - powiedział radny Dariusz Sobieraj.

Zabawy dla dzieci w Iwoniczu-Zdroju

Goszczący na niedzielnym pikniku Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) podkreślił między innymi, że dlatego, iż jesteśmy Europejczykami, możemy czuć się bezpiecznie, szczególnie w kontekście tego, co się od ponad 100 dni dzieje za nasza wschodnią granicą.

- Należymy do strefy bezpieczeństwa i rozwoju, jaką jest Unia Europejska. Jest ona najlepszym cywilizacyjnym projektem, jaki przydarzył się Polsce od wielu lat. W starości dożywa pokolenie, które nie pamięta wojny, a w przypadku Polski jest to duży wyczyn, gdyż historia naszego narodu, była historią wojen z dwoma sąsiadmi - z zachodu i wschodu. Dzisiaj ten z zachodu jest z nami w Unii Europejskiej i NATO, a ten ze wschodu, jest za granicą UE. Wyobraźmy sobie sytuację, co mogłoby się stać, gdybyśmy nie należeli do struktur europejskich, jak jest to w przypadku Ukrainy - powiedział Piotr Zgorzelski.

Zespół Chorkowianie

Wicemarszałek Piotr Zgorzelski wraz z delegacjami ludowców z regionu złożyli wieńce, wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed pomnikiem 1000-lecia - Krzyżem Millenijnym, po czym spotkał się w sali kina Wczasowicz z samorządowcami oraz członkami i sympatykami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Piotr Zgorzelski uhonorował listami gratulacyjnymi i egzemplarzami Konstytucji RP Grażynę Borek, Marylę Pospolitak, Zbigniewa Dłużniewskiego, Jana Owsianego, Tadeusza Steca, Piotra Suskiego oraz zespoły Lubatowianie i Chorkowianie. Wicemarszałek Sejmu uhonorował też burmistrza Witolda Kocaja.

W wystąpieniu Piotr Zgorzelski nawiązał między innymi do obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej Polski, mówił również o zagrożeniach.

Uchonorowani uczestnicy

Na Placu Dietla wicemarszałek Sejmu podpisywał także egzemplarze Konstytucji RP z okazji 25-lecia jej uchwalenia oraz inne publikacje.

Na scenie na Placu Dietla zaprezentowały się zespoły: Lubatowianie, Młodzi Lubatowianie i Mali Lubatowienie działający przy GOK w Iwoniczu-Zdroju, Chorkowianie z Chorkówki, Zespół Pieśni Ludowej "FOLKO Wianki" ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku, a także wokalistki Studia Piosenki PRYM z GOK w Iwoniczu-Zdroju. Gwiazda wieczoru był zespół Karczmarze z Rzeszowa.

Publiczność w Iwoniczu-Zdroju

Na deptaku można było także skosztować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich w Kopytowej i Szczepańcowej oraz zakupić między innymi prace twórców regionalnych oraz miody i zdrową żywność. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych: gry i zabawy, animacje, maskotki, a także kącika prozdrowotnego z pomiarem ciśnienia, poziomu glukozy, informacjami o dietach i ziołach.

Imprezę zakończy plenerowa projekcja filmu “Łukasiewicz - nafciarz, romantyk" zrealizowanego przez TV Obiektyw.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.