13131 kierowców skontrolowali podkarpaccy policjanci w poniedziałek 13 czerwca podczas akcji "Trzeźwy poranek".
Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś od rana, prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 13131 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 63 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 28 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 35 odpowie za wykroczenie.

Na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego w działania "Trzeźwy poranek" zaangażowanych było 14 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

- Policjanci skontrolowali trzeźwość 1025 kierujących, ujawniając 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pomimo wypitego wcześniej alkoholu - poinformował podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Pierwszy z kierujących "wpadł" w Krośnie na ulicy Wyszyńskiego o godz. 5.30. Badanie stanu trzeźwości 46-latki kierującej peugeotem wykazało około 2 promile alkoholu w jej organizmie. Godzinę później w Świerzowej Polskiej na ul. Krośnieńskiej policjanci zatrzymali 60-letniego kierującego motorowerem. Policyjny alkomat wskazał około 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilka minut później w Krośnie na ul. Bema u 47-letniego kierującego chevroletem badanie wykazało około 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatni kierowców zatrzymany został w Lipowicy. W wydychanym powietrzu u 43-letniego kierującego ciężarowym manem alkomat wskazał około 0,4 promila alkoholu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.