10 czerwca na polu namiotowym Stasiana rozegrano Zawody Drwali organizowane wspólnie przez Nadleśnictwo Dukla i Nadleśnictwo Kołaczyce oraz Koła Zakładowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa działające przy tych Nadleśnictwach.
W zawodach udział wzięło 12 zawodników reprezentujących Zakłady Usług Leśnych, świadczące usługi na terenie Nadleśnictw Dukla i Kołaczyce.

Zawody przeprowadzone zostały na podstawie Regulaminu Zawodów Drwali przyjęty przez SITLiD. Rozegrano pięć konkurencji: ścinka drzew, a następnie okrzesywanie, składanie pilarki, przerzynka kombinowana na kozłach i precyzyjna przerzynka. Ścinka drzew została przeprowadzona w drzewostanie sosnowym. Jest to najbardziej emocjonująca i najwyżej punktowana konkurencja, w której oceniane są zachowanie kierunku obalania na wybrany punkt i parametry techniczne pniaka.

Cztery pozostałe konkurencje rozegrane zostały na polu namiotowym, przy udziale kibicującej publiczności. Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji na podstawie sumarycznej ilości punktów wyłoniono trzech zwycięzców, którym wręczono nagrody główne.

Walka o podium była bardzo wyrównana, zwycięzca Adam Turek reprezentujący ZUL z Nadleśnictwa Dukla zdobył 1283 punkty i odebrał nagrodę główną pilarkę spalinową. Drugie miejsce 1170 punktów zdobył Roman Klęba (ZUL z Nadleśnictwa Kołaczyce), trzecie miejsce 1139 punktów zdobył Marcin Fara (ZUL z Nadleśnictwa Kołaczyce). Zostały również przyznane nagrody za najlepszy wynik w poszczególnych konkurencjach.

W trakcie Zawodów przedstawiciele Bieszczadzkiej Grupy GOPR przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także przekazali podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożeń, jakie mogą się pojawić w pracy, w lesie czy w górach.

Zobacz zdjęcia:

~Dziękuję za uwage

18-06-2022 13:16 28 24

Dajcie ludziom spać drwale z Korczyńskiej.dzis 5:18 piła motorowa .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.