Mieszkańcy Jedlicza, Krościenka Wyżnego, Lubatowej, Świerzowej Polskiej i Wróblika Szlacheckiego mogą już korzystać z bezpiecznych przejść dla pieszych.
Zakończyła się budowa nowych i przebudowa istniejących pięciu przejść dla pieszych, na które Powiat Krośnieński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych i powiatowych.

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z RFRD. Do samorządu powiatu trafiło 336 036 zł, wartość całej inwestycji wyniosła 424 104 zł.

Przejście dla pieszych w Jedliczu
Przejście dla pieszych w Jedliczu

Nowe przejścia zostały oznakowane aktywnymi znakami wraz z podświetleniem dojścia i przejścia dla pieszych wykorzystując energię z modułu fotowoltaicznego. W okolicach niektórych przejść dla pieszych wybudowano także krótkie odcinki chodników.

Przebudowa przejść dla pieszych zapewni większe bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Skorzystają nie tylko piesi, lecz także kierowcy - przejścia są lepiej doświetlone i bardziej funkcjonalne.

Przejście dla pieszych w Świerzowej Polskiej
Przejście dla pieszych w Świerzowej Polskiej

Trwają jeszcze prace przy przebudowie/budowie kolejnych dziesięciu przejść, które będą sukcesywnie oddawane do użytkowania na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.