"Segregujemy Odpady" - pod takim hasłem w poniedziałek 20 czerwca odbędzie się piknik ekologiczny. Fantastyczna zabawa i moc ekoatrakcji od 9.00 do 16.00.
Ekologiczny piknik ma być przypomnieniem o tym jak ważna jest edukacja ekologiczna.

- Zapraszam wszystkich krośnian tych małych i dużych do dobrej zabawy. Dzieci szybko się uczą, więc zapewne będą się doskonale bawić. To dla nich przygotowaliśmy te wszystkie zabawy i konkursy. A nam dorosłym przyda się "powtórka" choćby ze sposobów segregowania śmieci. To bardzo ważne, żeby wiedzieć, co wrzucamy do jakiego pojemnika, tak aby wszystkie nasze odpady były odpowiednio posegregowane. Razem z Fundacją Odzyskaj Środowisko przez zabawę i rozrywkę chcemy pokazać, że to nie takie trudne i można być eko każdego dnia - powiedział prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Podczas pikniku rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy i wręczone nagrody zwycięzcom plastycznych zmagań pn. "KrosnoLudki są eko i poprawnie segregują odpady" oraz całorocznych rywalizacji międzyszkolnych pn. "Poszukiwacze zaginionych baterii".

Na mieszkańców Krosna czekają liczne atrakcje. Klub Szachowy KKSz Urania Krosno przeprowadzi ekologiczny turniej szachowy.

- Zaprezentujemy wyjątkowe szachy z recyklingu elektrycznych śmieci. Do wykonania każdej figury szachowej wykorzystaliśmy elementy pochodzące z przetworzenia pralek, lodówek czy telefonów komórkowych - zapowiada Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Oprócz zmagań szachowych organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych. Uczestnicy będą mogli zrobić ogrody w szkle z elementów pochodzących z recyklingu, posłuchać ciekawostek o pszczołach i sprawdzić swoją wiedzę w najróżniejszych konkursach o tematyce ekologicznej.

Przez cały czas trwania pikniku firma ELEKTRO będzie odbierać elektrośmieci.

Organizatorami Eko Pikniku są: Miasto Krosno, krośnieński Holding Komunalny wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko, organizacją odzysku AURAEKO oraz MB Recycling w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Partnerami są: Firma Elektro, OREW Krosno, RDLP w Krośnie, Komenda Miejska Policji oraz Komenda Miejska PSP w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.