31 maja i 1 czerwca SOSW w Krośnie zorganizował w RCKP w Krośnie podsumowanie konkursu artystycznego oraz występy, między innymi z okazji Dnia mamy i Dnia Taty.
31 maja w RCKP w Krośnie, pod honorowym patronatem zastępcy prezydenta Krosna Bronisława Barana, odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie.

Zaproszonymi gośćmi były przedszkolaki z krośnieńskich przedszkoli oraz uczniowie klas I-IV szkół podstawowych. Gala połączona była z rozstrzygnięciem ogłoszonego wcześniej konkursu artystycznego "Tobie życzę najpiękniej", do którego zgłosiło się 152 uczestników z 18 krośnieńskich placówek.

Gala SOSW w Krośnie

Spotkanie uświetniły występy taneczno - wokalne uczniów SOSW, między innymi zespołu "Zakręceni, zatańczeni", "Strecz" oraz Muzycznego Studia Aktywizacji. Ważnym punktem uroczystości, było autorskie przedstawienie musicalowe "Historia opowiedziana piosenką", w którym aktorami byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ukazywało ono drogę, jaką musi przebyć każdy rodzic w obliczu zderzenia się z niepełnosprawnością swojego dziecka.

Gala SOSW w Krośnie

Idea integracji krośnieńskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami, oparta na wspólnej zabawie i rywalizacji pozwoliła uwierzyć zarówno uczestnikom, jak i odbiorcom imprezy, że choć jesteśmy różni, to jednak potrafimy wspólnie tworzyć i wzajemnie sobie pomagać.

1 czerwca na widowni RCKP zasiedli rodzice i bliscy uczniów SOSW w Krośnie, gdyż to do nich skierowane były najlepsze życzenia z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Repertuar był podobny do dnia poprzedniego, choć zamiast konkursu pojawiły się wiersze, piosenki, tańce i specjalne dedykacje. Całość spotkania zakończyła piosenka "Ty jesteś powodem", niosąca przesłanie wdzięczności za dar, jakim jest każde życie, bez względu na jego jakość.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.