7 zawodników i sensei Ireneusz Kasza reprezentowali Krośnieński Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Europy w Warnie.
W dniach 11-12 czerwca w Warnie (Bułgaria), odbyły się 35 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów. Organizatorem zawodów, w których udział wzięło 534 zawodników z 22 krajów, była International Karate Organization Kyokushinkaikan i Branch Chief Shihan Emil Kostov - IKO Bulgaria Sędzią głównym był Shihan Katsuhito Gorai.

Karatecy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników i sensei Ireneusz Kasza, którzy zdobyli trzy medale - srebrny i dwa brązowe.

Karatecy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Wicemistrzem Europy w kumite 14-15 lat do 75 kg został Alan Bożek. Po wygraniu pierwszej walki, drugiego rywala w półfinale pokonał przez ippon po 30 sekundach walki. Jednak w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy.
Brązowe medale, również w kumite, wywalczyli Karol Pikuła juniorzy młodsi 14-15 lat do 50 kg, który walczył z kontuzją oraz Sandra Adamiak dziewczęta 10-11 lat do 40 kg. Sandra awansowała do drugiej tury kata, zajmując 6 miejsce.
Bardzo bliski podium był Tomasz Pikuła. Po wygraniu pierwszej walki z Bułgarem, w drugiej po niezwykle wyrównanej walce sędziowie boczni pokazali 2:2, sędzia prowadzący walkę wskazał na zawodnika z Ukrainy posiadacza 4 Dan.
Sensei Gabriel Bożek w pierwszej walce trafił na późniejszego Mistrza Europy Bogomila Kostova z Bułgarii, przegrywając po zaciętej walce. Katarzyna Frankiewicz w pierwszej walce przegrała po wyrównanym pojedynku przez wskazanie sędziów - obie zawodniczki miały wazari. Jej siostra Emilia Frankiewicz również uległa swojej przeciwniczce.

Karatecy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

Wyjazd na Mistrzostwa Europy zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.