Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący ciężarowym volvo, który został zatrzymany na terenie stacji paliw w miejscowości Targowiska.
Wczoraj około godz. 16, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym ciężarowym volvo, który podróżuje odcinkiem drogi krajowej nr 19 w kierunku Miejsca Piastowego. Chwilę później, pojazd wjechał na teren stacji paliw w miejscowości Targowiska.

Siedzący za kierownicą kilkunastotonowego zespołu pojazdów z trudem wykonywał parkingowe manewry. Wzbudziło to podejrzenie, co do jego stanu trzeźwości wśród kierowców innych ciężarówek, którzy uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie podróży i powiadomili Policję.

Kierowca volvo na widok funkcjonariuszy stał się bardzo agresywny, odmówił opuszczenia kabiny ciężarówki oraz poddania się badaniu stanu trzeźwości. Policjanci, wydostali awanturującego się kierowcę na zewnątrz pojazdu, a następnie doprowadzili go do szpitala, w celu pobrania krwi do analizy na zawartość środków odurzających oraz alkoholu w jego organizmie.

Kierującym okazał się 46-letni obcokrajowiec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie poddał się badaniu stanu trzeźwości. 46-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ciężarówka wraz z naczepą została odholowana na parking strzeżony. 46-latkowi grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

~Roman

20-06-2022 10:40 16 18

Byłem, widziałem zajście i dzwoniłem też na 112. Zwykły baran, niosący śmierć. To był Serb. O 16.30 przyjechał pierwszy radiowóz.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.