Od 16 do 19 czerwca policjanci krośnieńskiej drogówki skontrolowali pod kątem trzeźwości 1711 kierujących. Cztery osoby zdecydowały się wsiąść za kółko pomimo wcześniej wypitego alkoholu.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie w ramach akcji "Trzeźwy weekend" ujawnili do czwartku do niedzieli (16-19 czerwca) jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości oraz trzech po użyciu alkoholu.

17 czerwca około godz. 20.30 na ul. Długiej w Równem policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego skodą. 37-latek miał około 0,3 promila alkoholu w swoim organizmie. W sobotę (18 czerwca) około godz. 9.30 w Posadzie Jaśliskiej policjanci zatrzymali do kontroli 44-letniego kierującego renaultem. Badanie trzeźwości wykazało około 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Również w sobotę, około godz. 13.30 policjanci zostali zaalarmowani o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym w miejscowości Lubatówka.

- Zgłaszający zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy znajdując się pod widocznym wpływem alkoholu, wsiedli do zaparkowanego przy sklepie audi i próbowali odjechać. Świadek podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, uniemożliwiając kontynuowanie podróży widocznie nietrzeźwych mężczyzn, którzy przed przyjazdem służb, pieszo oddalili się z miejsca zdarzenia. Niedługo po tym, patrolujący okolicę policjanci zauważyli podejrzewanych mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka oraz towarzyszącego mu 46-letniego kompana. Badanie stanu trzeźwości starszego z mężczyzn wykazało około 4 promile alkoholu w jego organizmie, natomiast 46-latek miał około 2,5 promila - poinformował podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Monitoring parkingu sklepu oraz zeznania świadków mogą okazać się pomocne w ustaleniu, który z mężczyzn kierował samochodem.

W sobotę, około godz. 18.45, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na ul. Północnej w Krościenku Wyżnym. Wstępnie ustalono, że do zdarzenia doszło w chwili wyprzedzania 65-letniego motorowerzysty przez kierującego oplem. 65-latek był trzeźwy i z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

- Badanie stanu trzeźwości 39-letniego kierującego oplem wykazało około 0,5 promila alkoholu w jego organizmie - dodał podkom. Paweł Buczyński.

~antypijak

22-06-2022 00:08 18 11

Świetna robota kochana drogówko, proszę nadal łapać tą pijacką swołocz jeżdżącą po naszych drogach. A sądy surowo karać pijaków.
Odpowiedz

~Wdz

20-06-2022 20:14 19 11

I znów rkr rkr i rkr. Plaga na wsiach. Więcej patroli u tych patoli. Wypije wsioczyna i wsiada do auta " Bo Łu nos nima patroli i h... mi zrobią " Kajdany a jak no to "łorać pole u sonsioda z chomontem na ryju"
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.