20 czerwca br. wmurowany został kamień węgielny pod budowę sali gimnastycznej w Tylawie, gm. Dukla.
- Sala gimnastyczna jest spełnieniem marzeń uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły w Tylawie. Czekaliśmy na to 20 lat, od zakończenia budowy nowej części budynku szkoły. Sala gimnastyczna pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych we właściwych warunkach. Teraz uczniowie ćwiczą na małej salce nie spełniającej standardów - powiedział podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej, dyrektor SP Tylawie Aleksander Kosior.

Część artystyczna

Akt erekcyjny rozpoczynający budowę został podpisany i włożony do specjalnej kapsuły, która została wmurowana przez uczestników uroczystości. Kamień węgielny poświęcił proboszcz parafii Tylawa ks. Janusz Zagól. Uczniowie szkoły przygotowali program artystyczny "Marzenia się spełniają".

Andrzej Bytnar burmistrz Dukli

Środki finansowe na budowę, w wysokości ponad 1,2 mln zł pozyskane zostały przez Gminę Dukla z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Edycja 2021. Gmina Dukla zabezpieczyła na to zadanie z własnego budżetu ponad 2,2 mln zł.

Dzieci ze Szkoły w Tylawie wmurowują kamień węgielny

Głównym wykonawcą inwestycji jest spółka HAŻBUD z Gorlic. Prace budowlane rozpoczną się niebawem, a zakończenie budowy planowane jest w przyszłym roku.

Szkoła podstawowa w Tylawie

W uroczystości wzięli udział poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, starosta krośnieński Jan Pelczar, władze gminy Dukla z przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Folcikiem i burmistrzem Andrzejem Bytnarem oraz Józef Haluh - wykonawca inwestycji.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

~Bobik

27-06-2022 18:09 67 56

Sala gimnastyczna za [Milion Dwieście] dla ludności Tylawa 366 mieszkańców (daje 3'278,00zł/na mieszkańca) a jeżeli dla 32 uczniów to daje: (37,500 na ucznia). Lepiej było by zrobić za dwa razy tyle obiekt w Dukli i dowozić dzieci, ale wtedy byłby on dla 15 tysięcy mieszkańców gminy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.