21 czerwca w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, nowi funkcjonariusze złożyli rotę ślubowania.
To był wyjątkowy dzień dla policjantów, którzy właśnie rozpoczynają swoją zawodową drogę. Wczoraj w obecności władz wojewódzkich, kierownictwa podkarpackiej Policji i swoich najbliższych, 60 funkcjonariuszy, w tym 9 kobiet, wypowiedziało słowa roty ślubowania.

Policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk insp. Dariusza Matusiaka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Gratulacje i życzenia przekazali im Jolanta Sawicka I Wicewojewoda Podkarpacki, Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Ślubowanie policjantów w Rzeszowie

Nowi funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny. Aby zostać policjantami musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności.

Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, gdzie odbędą szkolenie podstawowe, potem czeka ich proces adaptacji zawodowej. Po przeszkoleniu zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

~pppp

27-06-2022 18:07 12 8

niestety to tylko przysięga i nic więcej przysięgają strzec konstytucji a znów będą łamać do policji w tych czasach iść to albo z przymusu że pieniądze są pewne i tatuś był i wysyła synka puki ma jesccze kolegów albo z braku inteligencji bo rozkazy trzeba wykonywać i takich misiewiczuw jest od grona w policji co rządzą mądrzejszymi i sprawiedliwymi , tam by zrobić matura to bzdura i by pokazało prawdę jaki poziom inteligencji jest w policji tylko rozpocząć od głownego i stopniowo w dół
Odpowiedz

~sedzia dred

24-06-2022 10:44 13 11

czyli ci wszyscy żołdacy którzy bili kobiety i dzieci podczas pandemii powinni zostać wydaleni z tej nedznej formacji która służy politykom a nie narodowi
Odpowiedz

~As

22-06-2022 21:49 13 15

Te czapki to tragedia.Kto to wymyslił.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.