Nie żyje motocyklista, który w Skołyszynie na DK28 czołowo zderzył się z samochodem osobowym.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (22.06) około godz. 17:45 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Skołyszyn.

- Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Jasła, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie czołowo zderzył się z samochodem osobowym marki Jaguar - poinformował komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Wypadek w Skołyszynie

Siła zderzenia była ogromna, o czym świadczą uszkodzenia zarówno motocykla jak i samochodu. 47-latek kierujący motocyklem, mieszkaniec gminy Skołyszyn, nie miał szans, zmarł na miejscu wypadku.

Droga krajowa w Skołyszynie jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 21. Dla samochodów osobowych objazdy zorganizowano przez miejscowość Lisów. Samochody ciężarowe muszą czekać na odblokowanie trasy.

[AKTUALIZACJA]


Utrudnienia zakończyły się około godz. 22:30.

[AKTUALIZACJA]


- Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 47-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn jadąc w kierunku Jasła, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym jaguarem, którym kierowała 41-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła poważnych obrażeń. Niestety kierujący motocyklem mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Sporządzono także dokumentację fotograficzną. Decyzją nadzorującego czynności prokuratora, ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania - przekazał w czwartkowy poranek komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

~Marcin

23-06-2022 09:42 66 83

Jazda na motocyklu jest super doznaniem. Jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek i trzymać na wodzy zapędy do odkręcania manetki gazu do oporu. W ostatnich latach na polskich drogach mamy gigantyczny wzrost liczby motocyklistów. Widząc „wyczyny” niektórych z nich włosy stają dęba.
Odpowiedz

~Gibalski

23-06-2022 07:50 68 69

Potworna ilość nieszczęść na tych motocyklach. Ludzie o tym wiedzą, pomimo tego wielu siada na te pędzące maszyny nie zdając sobie sprawy że czycha na nich śmierć lub kalectwo.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.