Pochodzący z Krosna Jakub Popielarz założył Krośnieńską Akademię Piłkarską Bardomed dla chłopców i dziewczynek w wieku od 6 do 13 lat.
Kuba jest ciągle aktywnym piłkarzem. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Karpat Krosno, następnie przeszedł cykl szkolenia w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Podczas pobytu w Stali w 2007r. zdobył z drużyną juniorów mistrzostwo Polski oraz został wyróżniony indywidualną nagrodą Najlepszego Zawodnika Turnieju Finałowego.

Po zakończeniu szkoły podpisał profesjonalny kontrakt w Lechii Gdańsk. Występował tam przez 2,5 roku notując kilka występów w Ekstraklasie. Jak sam mówi chce przekazać swoje doświadczenie młodym zawodnikom z Krosna i okolic - "Podczas pobytu w Gdańsku zobaczyłem jak wygląda życie zawodowego piłkarza. Obserwując doświadczonych zawodników dowiedziałem się jak ważne jest profesjonalne podejście do treningu, dbanie o swoje zdrowie i szacunek dla przeciwnika. Teraz moim priorytetem jest przekazanie tych wszystkich wartości młodym adeptom z Krosna, tak aby w przyszłości również mogli zagrać na najwyższym poziomie. Jest to na pewno świetna sprawa, zawodnik rywalizuje z najlepszymi w kraju jeżdżąc po wszystkich pięknych, nowoczesnych stadionach, nawiązując nowe kontakty i znajomości"

Jakub podkreśla również, że w piłce dziecięcej najważniejsza jest radość z gry, miła atmosfera podczas zajęć oraz poczucie tożsamości z resztą kolegów z drużyny - "Treningi będą się odbywały w przyjaznej atmosferze, tak aby dzieci czuły się szczęśliwe i nie odczuwały presji. Daleki również będę od jakiejkolwiek selekcji. Nawet z pozoru słabsze dziecko kiedyś może być wielkim piłkarzem, dlatego będziemy starali się pomóc każdemu dzieciakowi który kocha futbol i marzy o wielkiej karierze."

akademia piłkarska

Założyciel Akademii oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy z dzieciaków będzie profesjonalnym zawodnikiem ale wie, że dzięki piłce zaszczepią w sobie ważne wartości, które pomogą im w dorosłym życiu.
Co również ważne, Akademia podjęła partnerskie umowy z różnymi firmami z terenu Krosna. Rodzina każdego zawodnika Akademii będzie mogła liczyć na różne rabaty i zniżki na pizze, kręgle, bilety do kina, usługi fryzjerskie i karnety na siłownie.

Akademia rusza w połowie września, ale już rozpoczęła mocną kampanię reklamową. Najpierw odbyła się sesja fotograficzna z dziećmi, później trenerzy przeprowadzili kilka treningów pokazowych dla chętnych dzieci. Zajęcia te wywołały duże zainteresowanie i było wielu dzieciaków, którzy chcieli aktywnie spędzić wakacyjny czas.

Akademia była obecna podczas największej imprezy regionalnej w Krośnie Karpackie Klimaty.
Dzięki gościnności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie Akademia miała swoje stoisko wraz ze sztucznym boiskiem do gry w piłkę nożną. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Przez dwa dni imprezy na boisku zagrało blisko 300 dzieciaków. Wszyscy byli ubrani w koszulki z logiem Akademii. Dominowała dobra zabawa i uśmiech na twarzach zawodników.
Hostessy Akademii malowały buźki najmłodszych. Była również możliwość rywalizacji w grę Fifa13 na konsoli PS3. Na zaproszenie Akademii swój trening na sztucznym boisku prowadził Karol Stefański ze Szkółki dla najmłodszych Kick In English, która łączy naukę języka angielskiego z grą w piłkę nożną.

akademia piłkarska

Dzięki głównemu partnerowi Akademii, firmie medycznej BARDOMED, która zabezpiecza zawodników akademii pod względem zdrowotnym zapewniono gościom możliwość skorzystania ze strefy SPA&Rehabilitacji. Każdy chętny mógł skorzystać z zabiegów falą uderzeniową, masażu limfatycznego lub masażu manualnego wykonywanego przez masażystów.
Na specjalne Akademii do Krosna zawitała również Sekcja Zapaśnicza Wisły Kraków. Zapaśnicy przeprowadzili niesamowicie atrakcyjny występ, który zgromadził na dziedzińcu PWSZ wielu kibiców. Po występie Wiślacy stanęli do pamiątkowego zdjęcia z ekipą Akademii.
Ważnym elementem imprezy była piłka oddana przez Jakuba Popielarza na aukcje charytatywną. Jest to oryginalna piłka Ekstraklasy, na której znajdują się podpisy wszystkich zawodników Lechii z sezonu 2010/11, a wszystkie środki będą przekazane na rehabilitację i leczenie 5-letniego Maksia z Krosna.

Impreza okazała się wielkim sukcesem Akademii. Ludzie bardzo chwalili inicjatywę, nie mogąc ukryć zachwytu z boiska rozłożonego nieopodal krośnieńskiego Rynku.

Akademia Serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci do podjęcia treningów w Krośnieńskiej Akademii Piłkarskiej Bardomed. Jak mówi Jakub Popielarz "Pozwólmy przeżyć dzieciom niesamowitą piłkarską przygodę".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.