Po trzyletniej przerwie 27 maja na obiektach Zespołu Szkół w Iwoniczu odbył się IX Powiatowy Piknik Sportowy składający się z turnieju Trójek Piłkarskich oraz Biegu imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.
Piknik otworzyła Dyrektor Szkoły Iwona Pytel witając gości, życząc udanej rywalizacji a przede wszystkim udanej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu rozpoczął się Turniej Trójek Piłkarskich dla uczniów szkół podstawowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

W kategorii dziewcząt zgłosiły się trzy zespoły rywalizujące systemem każdy z każdym. Najlepsza okazała się drużyna ze Zręcina, która wygrała oba spotkania. Najpierw pokonała Szkołę Podstawową z Miejsca Piastowego 3:2, a następnie Szkołę Podstawową z Milczy 4:2. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Miejsca Piastowego, pokonując drużynę z Milczy 3:0.

W kategorii chłopców w turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grano systemem "każdy z każdym" w grupach, następnie na krzyż, by zakończyć spotkaniami o siódme, piąte trzecie i pierwsze miejsce.

Turniej wygrała drużyna z Beska, która w finale pokonała zespół z Rogów 3:1. Trzecie miejsce po zwycięstwie 2:0 ze Zręcinem zajęła Szkoła Podstawowa z Miejsca Piastowego. Dalsze miejsca uzyskały SP Lubatówka, SP Milcza, SP Głowienka oraz SP Iwonicz.

Sędzią głównym Turnieju był Robert Gorzynik a poszczególne spotkania sędziowali: Jakub Leśniak II LO, Jakub Kinal III LO, Jakub Magusiak III LO, Patryk Gajda II Z.

Po zakończeniu Turnieju piłkarskiego odbył się IX Bieg im. rtm. Witolda Pileckiego, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dziewczęta biegały na dystansie 800 metrów natomiast chłopcy na dystansie 1000 metrów.

Klasyfikacja w poszczególnych biegach przedstawia się następująco:

Dziewczęta Szkoły Podstawowe:
1. Weronika Szewczyk - SP Iwonicz Zdrój.
2. Julita Uliasz - SP Rogi
3. Martyna Wąs - SP Rogi

Dziewczęta Szkoły Ponadpodstawowe:
1. Elżbieta Kwas - ZS Iwonicz
2. Karolina Kloczkowska - ZS Iwonicz
3. Maria Kusznirska - ZS Iwonicz

Chłopcy Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Kornasiewicz - SP Besko
2. Krzysztof Jakiel - SP Łężany
3. Kamil Zając - SP Iwonicz

Chłopcy Szkoły Ponadpodstawowe
1.Jakub Leśniak - ZS Iwonicz
2.Filip Płodzień - ZS Iwonicz
3. Jakub Magusiak - ZS Iwonicz
S
ędzią głównym IX Biegu im. rtm. Witolda Pileckiego był Paweł Kowalski.

Na zakończenie pamiątkowe dyplomy, medale dla wszystkich uczestników pikniku, puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali: Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Iwona Pytel oraz zastępca Dyrektora Zespołu Szkół w Iwoniczu Jolanta Bajgier.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.