Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. po raz kolejny zaprasza osoby głodne artystycznych aktywności do udziału w letnich warsztatach ogniowych.
Uczestnicy warsztatów zwieńczą je wspólnie przygotowanym spektaklem ogniowym, który zostanie zaprezentowany przed szeroką publicznością na krośnieńskim Rynku, podczas tegorocznej, 15 edycji Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy.

Co roku podkarpackie Krosno staje się magicznym centrum ekscytujących spotkań ze sztuką alternatywną. A to za sprawą Festiwalu Nocne Teatralia Strachy, organizowanego przez Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. we współpracy z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. W dniach 8-10 września 2022 już po raz 15 nadarzy się znakomita okazja do udziału w licznych, atrakcyjnych wydarzeniach kulturalnych - m.in. wystawach fotografii, pokazach kinowych, koncertach, a zwłaszcza scenicznych oraz plenerowych spektaklach teatralnych.

Choć Strachy wciąż poszukują nowych, artystycznych wrażeń, istnieją akcenty, których na Festiwalu nie mogłoby zabraknąć. Do nich z pewnością należy spektakl plenerowy w formule teatru ognia. Ten gorący akcent - wypełniony dramaturgią, muzyką, pokazami tanecznymi oraz efektownymi figurami z płonącymi akcesoriami - z każdą kolejną edycją skupia na krośnieńskim Rynku coraz większą widownię i zawsze cieszy entuzjastycznym przyjęciem. Tym bardziej, że Teatr s.tr.a.c.h. nie tylko uczestniczy w widowisku i trzyma pieczę nad jego przebiegiem. Od wielu lat organizuje też bezpłatne warsztaty z teatralnych technik ogniowych, skierowane do młodych, odważnych mieszkańców Krosna, którzy są głodni wyzwań oraz chcą spełniać się artystycznie i wziąć udział w świetnej zabawie.

W tym roku także Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. zaprasza do udziału w letnich warsztatach ogniowych. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać sposoby na okiełznanie żywiołu i wykorzystanie go w twórczy sposób. Podczas warsztatów nauczą się m.in. obsługi iskrowników, płonących poi, wachlarzy, kijów, pochodni i rękawic, a nawet techniki plucia ogniem czy zastosowania kuglarskich akcesoriów. Jednocześnie zajęcia połączą ćwiczenia fizyczne i taneczne, treningi efektownych figur i popisowych układów choreograficznych z poszukiwaniami artystycznej ekspresji, pracą nad wyrażaniem emocji za pomocą płomieni. Warsztaty ukoronuje wspólnie wymyślony i przygotowany spektakl ogniowy, który odbędzie się 10 września na Rynku Krosna, w ramach 15 edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy. Widowisko swoim wyrazem nawiąże do tegorocznego hasła przewodniego imprezy, które brzmi: Sztuka myśli.

Uczestnicy dotychczasowych warsztatów ogniowych zgodnie przyznają, że to świetna przygoda, pobudzająca ciało, umysł i twórczą wrażliwość oraz dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Przygoda, która nieraz skutkuje odkryciem nowych pasji i dalszym rozwojem artystycznym.

Tegoroczne warsztaty ogniowe odbędą się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, w godzinach od 10:00 do 17:00, w następujących terminach:
- I: 9 - 10 lipca
- II: 23 - 24 lipca
- III: 6 - 7 sierpnia
- IV: 20 - 21 sierpnia
- V: 3 - 4 września
Nad bezpiecznym przebiegiem warsztatów i spektaklu ogniowego będą czuwać doświadczeni organizatorzy i instruktorzy z Teatru s.tr.a.c.h.

W warsztatach ogniowych może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14 rok życia, chciałaby aktywnie i twórczo spędzić wakacyjny czas i zaprezentować efekty swoich wysiłków przed szerszą widownią. Jeśli to o Tobie - wystarczy, że wypełnisz i prześlesz formularz dostępny pod tym linkiem: https://forms.gle/zqyDjqK8rZ3aRkco8

Zgłoszenia dotyczące udziału w tegorocznych, letnich warsztatach ogniowych, można przesyłać do 30 czerwca 2022. Spośród nich zostaną wyłonione osoby zakwalifikowane na zajęcia. Informacje o wynikach zostaną przesłane drogą mailową.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.