Za dostarczone elektrośmieci będzie można otrzymać nasiona łąki kwietnej i miododajnej facelii.
W sobotę 2 lipca, od godziny 10.00 do 15.00 na parkingu przed Urzędem Miasta w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28 a, odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

- Zużyte baterie, nieużywane od lat elektronarzędzia, stare pralki, zepsute zabawki elektroniczne gromadzimy przez lata z różnych powodów. Czasem wydaje nam się, że jeszcze je wykorzystamy. Często jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia. Warto zrobić letnie porządki i wziąć udział w zbiórce elektrośmieci - tłumaczy Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory. Z części odzyskanych materiałów powstaną ule z recyklingu oraz dzieła sztuki w nurcie trash art. - dodaje.

Za wszystkie przyniesione elektroodpady czekają na krośnian nasiona łąk kwietnych i miododajnej facelii. - Chcemy podziękować w ten sposób mieszkańcom Krosna za udział w selektywnej zbiórce elektrycznych śmieci. Jednocześnie rozdając nasiona przypominamy o tym, że w Zakolu Wisłoka stoi pasieka z recyklingu - mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.


Trzy ule wielkopolskie wykonane m.in. z bębnów od pralek powstały w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Krosno, Fundację Odzyskaj Środowisko, organizację odzysku AURAEKO i MB Recycling. Miejska pasieka jest swoistego rodzaju podziękowaniem za proekologiczną postawę mieszkańców, którzy chętnie korzystają z czerwonych pojemników na małogabarytowe elektrośmieci, jak też z odbiorów domowych zgłaszanych poprzez formularz i infolinię.

Plakat zbiórka elektrosmieci

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.