Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie, sąd aresztował na trzy miesiące 25-letniego mieszkańca gminy Miejsce Piastowe. Sprawa ma związek z wydarzeniami, do których doszło w Targowiskach 4 maja i 17 czerwca br.
Blisko dwa tygodnie temu informowaliśmy na naszym portalu o pożarze samochodu osobowego Honda na terenie prywatnej posesji przy ul. Dębowej w Targowiskach. Do zdarzenia doszło 17 czerwca około godziny 19.00 i wszystko wskazywało na to, iż nie był to przypadkowy pożar, a powstał w wyniku podpalenia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krośnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od samego początku podejrzewano, że podpalenia mógł dokonać 25-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Przez pewien czas skutecznie ukrywał się przed policjantami, jednak ostatecznie wpadł w ręce funkcjonariuszy. Od wiosny młody mężczyzna, w wyniku nieporozumień rodzinnych, przebywał poza domem i mieszkał w namiocie w lesie w rejonie Targowisk.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17 czerwca, 25-latek dopuścił się czterech przestępstw. Pierwszy z nich dotyczy umyślnego zniszczenia mienia.

- Substancją ropopochodną oblał karoserię samochodu Honda, a następnie postawił plastikową bańkę o pojemności 4 litrów z zawartością substancji ropopochodnej pod podwozie pojazdu i podpalił samochód - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Straty oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Tego samego dnia 25-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe na terenie prywatnej posesji w Targowiskach uderzył mieszkańca gminy Miejsce Piastowe pięścią w twarz, a gdy ten upadł, zadał mu jeszcze kilka uderzeń w głowę. Według biegłego, obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na okres powyżej siedmiu dni. Wobec tego samego mężczyzny kierował groźby karalne pobicia i pozbawienia życia. Ponadto wobec dwóch innych osób kierował groźby karalne dotyczące pobicia i pozbawienia życia.

W trakcie wykonywanych czynności wyszło też na jaw, że ten sam młody mężczyzna dopuścił przestępstw w Targowiskach na terenie prywatnej posesji również 4 maja br.

- Siekierą uszkodził kosiarkę powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych, a metalową rurką wybił tylną szybę w samochodzie Honda. W tym przypadku straty oszacowano na 780 złotych. Ponadto trzymając metalową rurkę, groził pobiciem i pozbawieniem życia mieszkańcowi gminy Miejsce Piastowe - dodała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

W trakcie przesłuchania na policji oraz w prokuraturze mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie, 29 czerwca Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec 25-letniego mieszkańca gminy Miejsce Piastowe trzymiesięczny tymczasowy areszt.

~Bohdan

03-07-2022 17:20 12 12

Najważniejsze, że będzie zjazd o nazwie Miejsce Piastowe na S19, bo to taka ubogacająca i kulturalna gmina jest!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.