Kto chce wybudować połączenie drogowe miasta Krosna z drogą ekspresową S19 – etap I? 1 lipca w Urzędzie Miasta Krosna otwarto oferty na wykonanie tego zadania.
Władze Krosna planują budowę łącznika miasta z drogą S19. Niedawno ogłoszony został przetarg na wykonanie I etapu tej inwestycji w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Gruntownie przebudowany odcinek w ciągu ul. Sikorskiego ma mieć 2 kilometry długości. Powstaną skrzyżowania i drogi serwisowe zapewniające dojazd do nieruchomości położonych wzdłuż tej głównej drogi oraz niezbędna infrastruktura podziemna oraz trasa rowerowa.

1 lipca zostały otwarte oferty. Chęć budowy dwukilometrowego łącznika wyraziły dwie firmy. Spółka STRABAG z Pruszkowa zaproponowała wykonanie zadania za 59,1 mln zł, a konsorcjum firm: lider - Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, partner - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie za kwotę 71,3 mln zł.

Problem w tym, że władze Krosna zamierzają przeznaczyć na wykonanie tej inwestycji 41,9 mln zł. Obecnie oferty będą analizowane i zostanie podjęta decyzja, co dalej.

O planach władz Krosna związanych z połączeniem miasta z S19 pisaliśmy w tekście https://www.terazkrosno.pl/krosno/15877-polaczenie-krosna-z-s19-jakie-plany-maja-wladze-miasta


~ttt

02-07-2022 14:50 9 14

Kilka miesięcy temu miasto oszacowało wartość inwestycji na 40 mln - obecnie ta inwestycja jest o około 30% droższa - widać tu realną wysokość inflacji w naszym kraju, kwota dofinansowania powinna być zwiększona przynajmniej o wysokość inflacji.
Odpowiedz

~Kij wam w beret

02-07-2022 12:21 12 8

Dokładnie tak. Oświetlenie stadionu to fanaberia. Szmal wydano właśnie na takie głupoty a teraz nie ma skąd dołożyć a droga by się przydała. Niech kibice żużla zrzuca się i będzie droga.
Odpowiedz

~Baran

02-07-2022 10:53 12 13

Niestety jak miasto nie chce być pominięte, (ominięte) musi liczyć się z kosztami bo nikt nie będzie zjeżdżał w Domaradzu czy zawracał z Miejsca Piastowego bo po co, a autostrady przez Rynek poprowadzić się nie da,bo to nie Stany USA. Niech się cieszą że "wyszarpali" [stare lotnisko] od Miejsca Piastowego bo została by tylko autostrada do miasta....,ale lotnicza.
Odpowiedz

~dziadek

02-07-2022 10:37 21 21

Pieniądze były tylko poszły na budowę 4-ech niepotrzebnych wieży oświetleniowych stadionu przy ulicy Legionów. Te niepotrzebnie wydane pieniądze można było przeznaczyć właśnie na budowę wspomnianego łącznika z drogą ekspresową S-19. Oświetlenie stadionu to zbędny wydatek i kaprys władz miasta razem z prezydentem. NIK już dawno powinien zająć się tym tematem.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.