Propagowanie odpowiedzialnych zachowań nad wodą oraz zakup sprzętu ratującego ludzkie życie to główne cele akcji charytatywnej, której współorganizatorem jest krośnieński policjant. Trzej pasjonaci kajakarstwa postanowili przepłynąć blisko 220 kilometrowy odcinek Wisłoka, by zwrócić uwagę na zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.
Arkadiusz Pałys to krośnieński policjant, dla którego hasło "pomagać i chronić" stało się życiowym mottem. Funkcjonariusz aktywnie angażuje się w działalność społeczną na rzecz mieszkańców regionu. Jako policjant, strażak ochotnik, ratownik medyczny, wolontariusz i instruktor kajakarstwa od lat promuje bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Krośnieński policjant razem z grupą przyjaciół, postanowił zorganizować "Survivalowy spływ kajakowy - z nurtem Wisłoka". Trzej kajakarze wyruszyli w blisko 220 kilometrową trasę, wiodącą wodnym szlakiem od źródła do ujścia rzeki. Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wypoczynku nad wodą oraz zbiórka funduszy na zakup sprzętu ratowniczego dla służb niosących pomoc na podkarpackich akwenach. Ponadto, survivalowy spływ stał się inspiracją do stworzenia filmu dokumentalnego popularyzującego wiedzę o Wisłoku, jako jednej z największych podkarpackich rzek.

Kajakowy survival

Przepływający Wisłokiem kajakarze, spotykają się z niezwykle serdecznym przyjęciem wśród społeczności regionu. Spotkania z kibicującymi im mieszkańcami, stają się okazją do krótkiego odpoczynki i regeneracji przed dalszymi trudami wyprawy. Jeden z takich przystanków zorganizowano w rejonie mostu przy ul. Okrzei w Krośnie. Na uczestników spływu oczekiwali m.in. policjanci oraz krośnieńscy strażacy.

W organizację wydarzenia włączyli się m.in. strażacy, WOPR, samorządowcy oraz liczne instytucje i osoby prywatne, dla których troska o ludzkie życie jest sprawą najważniejszą. Kajakarskie zmagania z udziałem krośnieńskiego funkcjonariusza wpisują się w policyjną kampanię "Bezpieczne wakacje" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.