Czytamy, działamy, razem czas spędzamy. Pod takim hasłem w minioną niedzielę (3 lipca) w Krościenku Wyżnym został zorganizowany Dzień Kultury Chrześcijańskiej.
W niedzielne popołudnie (3 lipca) na placu przed kościołem parafialnym zorganizowany został Dzień Kultury Chrześcijańskiej - "Czytamy, działamy, razem czas spędzamy".

Piknik parafialny w Krościenku Wyżnym

Organizatorzy, czyli Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym i Parafia pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym przygotowali wiele atrakcji.

Publiczności zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego pod batutą Macieja Filara, przedszkolaki z Ochronki św. Józefa w Krościenku Wyżnym, zespół LiberaNos działający przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie - Białobrzegach, kapela ludowa "Krościeniacy" działająca pod patronatem Gminy Krościenko Wyżne, zespół SPES, Irena i Anna Czumak z Kupiańska na Ukrainie, obecnie mieszkające w Krościenku Wyżnym oraz zespoły: Owoc uKorzenienia i NiemaGOtu.

Piknik parafialny w Krościenku Wyżnym

Na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej można było zapoznać się z księgozbiorem, a także zapisać się do biblioteki. Chętni mogli również wziąć udział w warsztatach rękodzieła, zrobić sobie wesołe zdjęcie, czy sprawdzić jak działa symulator dachowania z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, w tym malowania twarzy, koła szczęścia oraz przygotowanych przez OSP w Krościenku Wyżnym. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały między innymi pyszne pierogi oraz żurek.

Piknik parafialny w Krościenku Wyżnym

Impreza otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach zadania "Moja Twoja Nasza Biblioteka" realizowanego przez Gminna Bibliotekę Publiczna w Krościenku Wyżnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.