5 lipca o godz. 13.00 w zakolu Wisłoka w Krośnie, prezydent Piotr Przytocki wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz najmłodszymi krośnianami sprawdzą efekty pracy pszczół krainek.
- Zapraszam krośnian na miodobranie z pokazowym wirowaniem miodu. Pszczoły krainki czują się u nas doskonale, dlatego mam nadzieję, że tegoroczny krośnieński miód zaskoczy nas swoim smakiem - powiedział prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Uczestnicy miejskiego miodobrania będą mogli spróbować swoich sił w odsklepianiu miodu czy obsłudze miodarki.

- W ramach miodobrania zdradzimy pszczele sekrety, przeprowadzimy eko konkurs i rozdamy ekologiczne upominki. Przypomnimy również budowę ula z recyklingu i odkryjemy, co łączy pralkę z pszczołami. Opowiemy o tym, gdzie trafiają elektrośmieci i co możemy z nich odzyskać - dodała Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Trzy charakterystyczne czerwone ule z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci stanęły w Krośnie w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Pasieką w Zakolu Wisłoka opiekuje się mistrz pszczelarski o wieloletnim doświadczeniu Marek Barzyk. Krosno znalazło się na szlaku pasiek z recyklingu obok takich miast jak: Zamość, Świdnik, Kraśnik, Wałbrzych, Częstochowa, Iłża.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.