1 lipca 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedliczu odbył się wieczór literacko-poetycki promujący najnowszy tomik poetki Marii Stefanik z Żarnowca.
"Światło z ziemi" to ósma publikacja pisarki, oddająca w 200. rocznicę urodzin hołd wielkiemu człowiekowi, jakim był Ignacy Łukasiewicz.

Promocja tomiku poezji Marii Stefanik

Wiele ciekawych oraz zapomnianych informacji z życia Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów, podczas swojej prelekcji, przypomniał Jerzy Szczur, regionalista, współautor książek o historii Zręcina i jego parafii.
Wybrane wiersze z tomiku zadeklamowali młodzi artyści: Zuzanna Florczak, Katarzyna Kochanek, Szymon Bril, Mateusz Buda. Wyjątkowy nastrój podczas całego wydarzenia zapewniła muzyka saksofonu i pianina.
W końcowej części spotkania na "Wyprawę śladami Ignacego" zaprosił zgromadzonych Leszek Stefanik, twórca wystawy fotografii oraz autor zdjęć będących uzupełnieniem publikacji.

Promocja tomiku poezji Marii Stefanik

Podczas wieczoru nie zabrakło wielu życzeń. Gratulacje i serdeczne podziękowania na ręce Marii Stefanik złożyła między innymi burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik oraz radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.